Slovenky sa na Pohári federácie stretnú s Američankami, zrejme nastúpi aj Serena Williamsová

435104_4o8a4115 676x451.jpg

17.2.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenské tenisové reprezentantky spoznali harmonogram zápasov na finálovom turnaji Pohára federácie, ktorý sa uskutoční v polovici apríla v maďarskej Budapešti.

Postúpia len víťazné družstvá

Na úvod pôsobenia v základnej C-skupine nastúpia v utorok 14.apríla od 17.00 h proti Američankám a následne v rovnakom čase v piatok 17. apríla vyzvú Španielky. Podujatie vyvrcholí semifinálovými a finálovými súbojmi, ktoré budú na programe v sobotu 18. a v nedeľu 19. apríla.

Každé stretnutie v základnej skupine bude pozostávať z dvoch dvojhier a záverečnej štvorhry. Do vyraďovacej časti postúpia len víťazné družstvá zo štyroch trojčlenných skupín.

V „áčku“ budú bojovať obhajkyne prvenstva Francúzky proti Ruskám a Maďarkám, v „béčku“ nastúpia vlaňajšie finalistky Austrálčanky proti Bieloruskám a Belgičankám a v „déčku“ sú okrem Češiek aj Nemky a Švajčiarky.

So Španielkami zatiaľ neprehrali

Slovenky nastúpia v C-skupine premiérovo v histórii proti výberu USA, v ktorom by sa mohla predstaviť Serena Williamsová alebo víťazka tohtoročného Australian Open Sofia Keninová.

S hráčkami Španielska zatiaľ slovenské tenistky vo Fed Cupe neprehrali. Vo finále v roku 2002 ich v Maspalomase na Kanárskych ostrovoch zdolali 3:1 na zápasy, o desaťročie neskôr triumfovali v Marbelle 3:2.

Viac k témam: Pohár federácie – Fed Cup
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenky sa na Pohári federácie stretnú s Američankami, zrejme nastúpi aj Serena Williamsová © SITA Všetky práva vyhradené.

17. februára 2020

Odporúčané články