Slovanistov pri predstavovaní posíl pribrzdil zákon o športe

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Hokejový Slovan Bratislava zatiaľ okrem Andreja Meszároša nepredstavil žiadneho hokejistu, ktorý predĺžil s klubom zmluvu na ďalšiu sezónu. Dôvodom je sprísnená administratíva, nové kontrakty podpísané po 1. máji už musia spĺňať náležitosti vyplývajúce z nedávno prijatého zákona o športe.

„Okrem iného sa v nich mení postavenie hráča zo samostatne zárobkovo činnej osoby na zamestnanca klubu. Proces úpravy príslušných ustanovení zmlúv, ich preklad do ruštiny a schválenie na hráčskej matrike v Moskve bol napokon o čosi dlhší, ako sa pôvodne predpokladalo,“ priznal Slovan na svojom webe.

Odporúčame:
Nahnevaný Hudáček skritizoval hokej na Slovensku, obul sa aj do Slovana a zastal sa Cígera

Aj z dôvodu meškania predstavovania posíl pre novú sezónu predĺžilo vedenie klubu o dva týždne do stredy 31. mája prvú vlnu predpredaja permanentiek. „Chceme hrať s našimi najvernejšími fanúšikmi otvorenú a korektnú hru,“ povedal pre klubový web marketingový riaditeľ Slovana Milan Vajda.

„Verili sme, že celý administratívny proces úpravy zmlúv stihneme skôr a v tomto čase už budeme mať zverejnených 8-9 mien hráčov s novými kontraktmi. V tejto chvíli máme meškanie približne dva týždne, a preto predlžujeme prvú vlnu predpredaja permanentiek do konca mája. Dovtedy na aktuálnu súpisku Slovana pribudne do 10 nových hráčov,“ dodal Vajda.

Viac k témam: HC Slovan Bratislava, hokej, KHL Kontinentálna hokejová liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovanistov pri predstavovaní posíl pribrzdil zákon o športe © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2017

Odporúčané články