Slovanisti sa dostali do top momentov týždňa v KHL

V rebríčku najkrajších gólov sa na piatu pozíciu dostal presný zásah Kyla Chipchuru a brankár Barry Brust predviedal štvrtý najlepší zákrok týždňa.MOSKVA 25. októbra (WebNoviny.sk) – Zákrok Barryho Brusta zo Slovana Bratislava pravým betónom zo záveru druhej tretiny stredajšieho stretnutia proti Ak Bars Kazaň (2:1 po predĺžení) sa dostal do hitparády najkrajších zásahov gólmanov v deviatom týždni Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Príslušná sekcia zaradila Brustov zákrok, pri ktorom najprv vyrazil strelu obrancu Stefana Elliotta a následne aj dorážku útočníka Vladimira Tkačova, na štvrté miesto. Najkrajší zákrok previedol Fín Juha Metsola z Amuru Chabarovsk vo víťaznom súboji proti Traktoru Čeľabinsk (4:2).

V rebríčku najkrajších gólov sa na piatu pozíciu dostal víťazný presný zásah „belasého“ útočníka Kyla Chipchuru v piatkovom súboji proti Lade Togliatti (3:2). Prvenstvo získal gól skúseného Alexandra Siomina z Metallurgu Magnitogorsk v zápase proti Amuru Chabarovsk.