Slovan vyhral na ľade Amuru, play-off KHL má na dosah

Hokejisti Slovana Bratislava zakončili štvorzápasový trip víťazstvom.CHABAROVSK 4. februára (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava zvíťazili vo svojom štvrtkovom stretnutí v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na ľade Amuru Chabarovsk 3:2 po samostatných nájazdoch a získali dôležité dva body. O ďalší krok sa tak slovenský tím priblížil k vytúženému postupu do play-off. Pre Slovan je to dvanásty triumf z ostatných pätnástich duelov.

„Belasí“ mali vo štvrtok veľmi dobrý úvod – v 3. minúte sa ujali vedenia gólom Tomáša Kundrátka v presilovej hre. Vzápätí však putoval na trestnú lavicu Ivan Švarný a Skladničenko vyrovnal na 1:1. Najtesnejší náskok získal Slovan opäť v 20. minúte, keď 48 sekúnd pred prvou sirénou Andrej Šťastný poslal za Pečurského chrbát odrazenú strelu Žigu Jegliča.

Domácim sa podarilo vyrovnať hneď v úvode druhej časti – Michaela Garnetta prekonal český útočník Zohorna. V riadnom hracom čase ani v predĺžení už gól nepadol napriek šanciam na oboch stranách. V nájazdoch zariadil druhý bod pre Slovan v tretej sérii Andrej Šťastný, predtým sa na domácej strane presadili Zohorna a za hostí Lukáš Kašpar.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 57 zápasoch 87 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí naďalej 8. miesto. Najbližšie sa Slovan predstaví v pondelok 8. februára o 19.00 h doma proti Dinamu Riga.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – štvrtok:

Amur Chabarovsk – HC Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 5. Skladničenko (N. Čerepanov, Bergfors), 21. Zohorna (Bergfors) – 3. Kundrátek (V. Nedorost, Kašpar), 20. A. Šťastný (Jeglič, Tičar), rozhodujúci sam. nájazd A. Šťastný
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Bukin – Misiur, Otmachov (všetci Rus.), 6900 divákov

Zostavy:
Chabarovsk: Pečurskij – Aťušov, Ibragimov, J. Kolář, N. Čerepanov, Zub, Staľnov, Kurbatov – Litovčenko, J. Gračiov, Železnov – Skladničenko, Bergfors, Zohorna – Byvaľcev, Vladislav Ušenin, Viačeslav Ušenin – Pervušin, Dedunov, Wandell
Slovan: Garnett – Barker, Kundrátek, Rosandič, Švarný, Sersen, V. Mihálik – L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Miklík, T. Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, L. Nagy

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.