Slovan sa s majstrovskou sezónou a Vittekom rozlúčil výhrou, Šporar vyrovnal rekord

BRATISLAVA 24. mája (WebNoviny.sk) – Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase 10. kola skupiny o titul najvyššej slovenskej súťaže nad Sereďou 3:1.

Slovan ukončil majstrovskú sezónu so ziskom 80 bodov a len dvoma prehrami z 32 zápasov. Pred druhou Dunajskou Stredou mal v konečnom účtovaní náskok 17 bodov.

Šporar sa vyrovnal Semeníkovi

„Belasí“ mali výborný štart do zápasu, keď už vo štvrtej minúte skóroval Dejan Dražič. Po zmene strán hlavný rozhodca Patrik Hrčka nariadil pokutový kop, loptu si na biely bod postavil Andraž Šporar a zaznamenal 29. gól v sezóne.

Vyrovnal tak rekord Róberta Semeníka v počte nastrieľaných gólov v rámci jednej sezóny.

Sereď sa v 65. min gólom Jozefa Menicha vrátila do zápasu, ale už o tri minúty neskôr spečatil bratislavské víťazstvo Ratao.

Vittek ukončil kariéru

Na záverečnú štvrťhodinu vybehol na trávnik aj Róbert Vittek, ktorý symbolicky na Tehelnom poli ukončil svoju profesionálnu kariéru.

Aj vďaka tomu si našlo cestu na štadión viac než 11-tisíc divákov. V drese Slovana odohral účastník MS 2010 celkovo 180 zápasov, v ktorých zaznamenal 99 gólov.

Fortuna liga 2018/2019

nadstavbová časť – skupina o titul – 10. kolo – piatok

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF iClinic Sereď 3:1 (1:0)

Góly: 4. Dražič, 55. Šporar (z pok. kopu), 68. Ratao – 65. Menich, ŽK: 89. Šporar – 19. Baez, 41. Ľ. Michalík, 55. Nwolokor, 89. Menich, rozhodovali: P. Hrčka – D. Hrčka, Chládek, 11 330 divákov

Zostavy:
Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič (51. Guzmics), Holman – Čavrič (86. Potoma), Ratao (75. Vittek), Dražič – Šporar
Sereď: Nwolokor – Sus, Menich, Ľ. Michalík, T. Hučko – D. Ventúra, Baez (62. Pankaričan) – Morong (62. Lačný), Bilas, Iván (82. Ľ. Ulrich) – Špehar

DAC s historicky najlepšou sezónou

Futbalisti Dunajskej Stredy zdolali hráčov Michaloviec jednoznačne 5:0. Dunajská Streda ukončila svoju historicky najlepšiu sezónu na druhom mieste so ziskom 63 bodov a miestenkou v predkole Európskej ligy UEFA. Michalovciam patrí v konečnom účtovaní sezóny 5. priečka.

O svojom triumfe domáci rozhodli už v prvom polčase, v ktorom si vypracovali trojgólový náskok. Kristián Koštrna a Abdulrahman Taiwo nezqváhli z bieleho bodu a medzi ich presné zásahy sa ešte vtesnalo hlavičkové zakončenie Souleymana Koného.Hráči zo Žitného ostrova kontrolovali hru aj po zmene strán a pridali ešte dva góly.

O štvrtý ich presný zásah sa postaral opäť nigérijský útočník Taiwo, ktorý obišiel brankára súpera a poľahky skóroval. V 69. min pečatil na konečných 5:0 pre favorita rovnako druhým gólom v zápase stopér Koné.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Zemplín Michalovce 5:0 (3:0)

Góly: 18. Koštrna (z pok. kopu), 23. S. Koné, 40. Abdulrahman Taiwo (z pok. kopu), 52. Abdulrahman Taiwo, 69. S. Koné, ŽK: 40. Bieszczad (Michalovce), rozhodovali: Michlian – Kováč, Jenčura

Zostavy:
Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, S. Koné, M. Vida (86. Šimčák) – Huk – Čmelík, Ronan, Kalmár (87. L. Nagy), K. Vida (90.+ Baumgartner) – Abdulrahman Taiwo
Michalovce: Bieszczad – P. Kolesár (46. Trusa), Špiriak, Grič, Vojtko – Turík – Ch. Diarra, Casado, M. Kolesár, Kountouriotis (80. Mavretič) – Sulley (57. Hovhannisyan)

„Ruža“ do predkola Európskej ligy

Futbalisti MŠK Žilina zdolali hráčov Ružomberka 4:2. Napriek prehre v záverečnom dueli sezóny môžu byť Liptáci spokojní, pretože obsadili tretie miesto, ktoré im zaručuje účasť v predkole druhej najprestížnejšej európskej súťaže. Žilina za ňou zaostala iba o dva body.

Po prvom polčase svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 1:1, keďže na rýchly gól Róberta Boženíka zo štvrtej minúty dokázal z pokutového kopu odpovedať Kristi Qose. Rozhodujúce momenty sa udiali krátko po uplynutí hodiny hry.

V 64. min poslal „šošonov“ do vedenia Jakub Holúbek a o minútu neskôr sa presadil aj striedajúci Jaroslav Mihalík. Hosťom sa ešte podarilo streliť kontaktný gól zásluhou Zinedina Mustedanagiča, ale v 80. min uzavrel gólový účet duelu najlepší žilinský strelec Boženík.

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 4:2 (1:1)

Góly: 4. a 80. Boženík, 64. Holúbek, 65. Mihalík – 42. Qose (z pok. kopu), 67. Mustedanagič, ŽK: 41. Kaša, 50. I. Díaz – 41. M. Kochan, 52. D. Kružliak, rozhodovali: Kmec – Benko, Bobko, 1325 divákov

Zostavy:
Žilina: D. Holec – Anang (59. Mihalík), Kaša, Králik, J. Holúbek – Bernát, I. Díaz, Myslovič (85. Gamboš) – K. Vallo, Boženík, L. Jánošík (77. Pečovský)
Ružomberok: Čtvrtečka – Čurma, D. Kružliak, Jonec, Madleňák – M. Kochan (53. Brenkus), Qose – Kmeť, Mustedanagič, Kostadinov (66. Jedinák) – Gerec (73. D. Takáč)

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan sa s majstrovskou sezónou a Vittekom rozlúčil výhrou, Šporar vyrovnal rekord © SITA Všetky práva vyhradené.