Slovan sa chce posunúť ďalej, s Vittekom už nepočíta

Počas ostatných mesiacov limitovalo bratislavského rodáka problémové koleno.

BRATISLAVA 6. júla (WebNoviny.sk) – Historicky najlepší strelec slovenskej futbalovej reprezentácie Róbert Vittek nebude v nastávajúcej sezóne súčasťou kádra ŠK Slovan Bratislava. Zástupcov médií o tom v stredu informoval cyperský tréner „belasých“ Nikodimos Papavasiliou počas tlačovej konferencie pred štvrtkovým odvetným zápasom 1. predkola Európskej ligy 2016/2017 proti albánskemu klubu FK Partizani Tirana.

Účastník MS 2010 v JAR a strelec štyroch gólov SR na tomto šampionáte sa vlani v júli dohodol so Slovanom na predĺžení vzájomnej spolupráce o jeden rok, platnosť tohto kontraktu sa po uplynulej sezóne skončila. „Nepredĺžili sme s ním zmluvu, kontrakt mu vypršal. Robo dal Slovanu veľa, ale klub sa musí posunúť ďalej. Priviedli sme teraz do kádra hráčov v určitom veku, budujeme mužstvo smerom k budúcnosti. Robo nepochybne patrí medzi najvýraznejšie postavy v histórii Slovana. Klubu dal veľa, nielen svoje kvality, ale aj kus srdca,“ vyhlásil Papavasiliou.

Skúsený 34-ročný útočník Vittek (nar. 1. apríla 1982) sa do materského klubu vrátil po zahraničných zastávkach v Turecku, Francúzsku a Nemecku. V reprezentačnom drese v doterajších 82 vystúpeniach strelil bývalý hráč Norimbergu, Lille či Trabzonsporu 23 gólov.

Počas ostatných mesiacov limitovalo bratislavského rodáka problémové koleno. Zranil sa aj v závere sezóny 2015/2016 – v májovom domácom súboji s AS Trenčín (0:4) si pravé koleno podvrtol. Zdravotné problémy ho vyradili aj v súvislosti s prípadnou účasťou na ME vo Francúzsku (10. júna – 10. júla).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016

Odporúčané články