Slovan čaká ťažká prekážka, do Moskvy letia všetci hráči

V súbojoch play-off sa môže kouč Slovana spoliehať aj na ofenzívne ladeného obrancu Ľubomíra Višňovského.BRATISLAVA 19. februára (WebNoviny.sk) – Hráčov Slovana Bratislava čaká od nedele veľmi náročná prekážka v konferenčnom štvrťfinále play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v podobe víťaza základnej časti CSKA Moskva. Pre zverencov trénera Miloša Říhu nie je výzvou len slávny moskovský klub, ale aj samotná účasť vo vyraďovacej časti po dlhšom čase. Veď Slovan si v play-off zahral zatiaľ iba pri svojej premiére v KHL v sezóne 2012/2013. Bratislavské mužstvo v aktuálnom ročníku ako jediné dokázalo zdolať CSKA v oboch zápasoch.

„Play-off je úplne iná súťaž ako základná časť. Verím, že my tie zápasy v hlavách nebudeme mať a súper áno. Videli sme niekoľko posledných duelov súpera a CSKA nie je až v takej pohode. My zase máme svoje problémy. Na nedeľu sa poriadne pripravíme, pôjdeme do toho s čistou hlavou a odovzdáme maximum, aby sme sa za to nemuseli hanbiť,“ povedal tréner Říha po skončení základnej časti, v ktorej jeho zverenci nazbierali v 60 dueloch 89 bodov.

Do Moskvy v sobotu odletia všetci hráči Slovana. „Dôležité bude, kto nastúpi a kto nie. O zdravotnom stave hráčov budem vedieť viac až v sobotu, aj podľa toho sa potom budem rozhodovať,“ pokračoval kouč Bratislavčanov a prezradil aj možný recept na úspech: „Musíme hrať nesmierne disciplinovane. Spokojný budem, keď sa domov vrátime s jedným víťazstvom. Stále hovorím, že polovica zvonku je výborná.“

Slovan bude v 1. kole play-off čeliť aj jednému z najproduktívnejších hráčov súťaže Alexandrovi Radulovovi. „Dá sa na neho niečo vymyslieť, ale lepšie je to nerobiť. Mnohokrát som na neho chcel niečo vymyslieť, chcel som ho aj vyprovokovať. U neho je lepšie, keď je pokojný. Keď sa ‘vyhecuje‘, tak je omnoho lepší, ako keď ho necháte v pokoji. Všímať si ho nebudeme, žiadne provokovanie. Budeme však k nemu bližšie pristupovať,“ dodal Říha.

V súbojoch play-off sa môže kouč Slovana spoliehať aj na ofenzívne ladeného obrancu Ľubomíra Višňovského, ktorého dlhodobo limitujú zdravotné problémy. „Čo sa dalo, to som urobil. Dúfam, že budem pripravený,“ poznamenal v piatok 39-ročný rodák z Topoľčian a k blížiacej sa sérii poznamenal: „Pre celý náš tím je to veľká výzva. Dúfam, že potrápime CSKA a budeme mu minimálne vyrovnaným súperom. V play-off je všetko možné. Aj CSKA je zdolateľný tím.“

Zdá sa, že pre Ľ. Višňovského budú súboje za Slovan v tohtosezónnom play-off posledné súťažné v celej kariére. „Asi to tak bude,“ povedal populárny Višňa, ktorý síce hral za Slovan v sezóne 2012/2013, no nemohol si za tento klub zahrať v play-off KHL. Po skončení výluky v zámorskej NHL sa musel bezpodmienečne presunúť do zámoria. „Pred troma rokmi som si nezahral play-off za Slovan, tak aspoň teraz mám tú možnosť,“ doplnil.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. februára 2016

Odporúčané články