Slovan Bratislava zvíťazil v Zlatých Moravciach a spečatil obhajobu titulu

15.5.2021 (Webnoviny.sk) – Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 9. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy 2020/2021 na trávniku FC ViOn Zlaté Moravce Vráble 4:0 (2:0) a v predstihu spečatili obhajobu majstrovského titulu. V novodobej ére samostatnej SR sa už jedenástykrát stali majstrami krajiny.

„Belasí“ majú pred druhou Dunajskou Stredou, ktorá o hodinu neskôr ako Slovan nastúpil na pôde Trenčína, sedembodový náskok. Slovanu sa podarilo získať domáci ligový titul tretíkrát za sebou. Ligová sezóna na Slovensku sa skončí počas nasledujúceho víkendu.

Výmena trénera

Vlani klub k obhajobe titulu priviedol tréner Ján Kozák ml., ktorého v tomto ročníku nahradil v septembri 2020 Slovinec Darko Milanič. Toho v úvode aktuálneho týždňa zase vystriedal Vladimír Weiss starší a hneď v prvom súboji na lavičke sa teší z titulu.

„Veľmi sa z toho teším. Po 25 rokoch sme opäť získali tri tituly po sebe. Je to obrovský úspech. Posledný krok bol najťažší, ale som rád, že sme to dotiahli do úspešného konca. V tomto súboji bol výkon o poznanie lepší ako v predchádzajúcich dueloch,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík mladší podľa RTVS.

Skórovali od začiatku

Slovan o svojom sobotňajšom triumfe rozhodol už v prvom polčase dvoma gólmi 20-ročného útočníka Dávida Strelca. Po zmene strán pridal ďalšie dva presné zásahy Ezekiel Henty, ktorý v 67. minúte na ihrisku nahradil práve dvojgólového strelca Strelca. Bratislavčania boli počas väčšej časti duelu aktívnejší v porovnaní s domácim kolektívom a do klubovej vitríny pridali ďalšiu trofej.

Slovan je ešte v hre aj o obhajobu pohárovej trofeje, vo finále Slovnaft Cupu 2020/2021 v stredu 19. mája na svojom štadióne vyzve Žilinu.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan Bratislava zvíťazil v Zlatých Moravciach a spečatil obhajobu titulu © SITA Všetky práva vyhradené.