Slovan Bratislava neuvoľní hráčov do reprezentácie

SZĽH nemá uzatvorenú tému poistiek kontraktov hráčov a refundáciu ušlej mzdy v prípade zranení hráčov na reprezentačných akciách.
BRATISLAVA 26. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejový Slovan Bratislava neuvoľní žiadneho hráča pre potreby slovenskej reprezentácie na budúcotýždňový Nemecký pohár v Augsburgu (4.-6. 11.). Slovenský zväz ľadového hokeja nemá s klubom Kontinentálnej hokejovej ligy uzatvorenú otázku poistiek kontraktov hráčov a refundáciu ušlej mzdy v prípade zranení počas reprezentačných zápasov.

„Vyriešenie veci je na zástupcoch zväzu s vedením Slovana. Akceptoval som, že nebudeme volať skúsených a starších hráčov zo Slovana. Uznávam, majú toho veľa. Klub trápia zranenia, nechceli sme ich ešte viac preťažovať. Chcel som vidieť v akcií aspoň mladších chalanov, ktorí nie sú toľko vyťažovaní, no napokon neprídu ani tí. Beriem to ako fakt, zvládneme to aj bez nich. Oslovíme niekoho iného,“ povedal pre denník Šport reprezentačný tréner Zdeno Cíger.

Odporúčame:

Tréner Cíger zverejnil širšiu nomináciu na Nemecký pohár

V minulej sezóne na šampionátoch utrpeli vážnejšie zranenia Michal Sersen, Andrej Šťastný a Boris Sádecký a chýbali Slovanu vo viacerých zápasoch. Sersen od májových majstrovstiev sveta elitnej kategórie ešte stále nehrá.

„HC SLOVAN Bratislava je toho názoru, že v záujme korektných vzťahov medzi klubmi a zväzom je potrebné, aby pred každou reprezentačnou akciou bolo uzatvorené poistenie kontraktov jednotlivých hráčov, príp. dohoda o refundácii ušlých odmien po dobu nespôsobilosti hráča spôsobenej zranením počas reprezentačnej akcie. Obdobný vzťah je bežnou praxou napríklad v podmienkach ČSLH,“ píše sa podľa Športu v liste, ktorý zaslalo vedenie klubu Slovenskému zväzu ľadového hokeja.

Slovan uvoľní počas novembrovej reprezentačnej pauzy len Kanaďana Barryho Brusta, ktorému národná federácia Hockey Canada pre Nemecký pohár zaplatí poistku. Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút o probléme vie. „Hráči boli vždy poistení, chýbala však poistka ušlej mzdy. Staré vedenie to neriešilo, my sme na to pripravení. Nevidím však dôvod na to tlačiť, je čas. Tréneri si odskúšajú iných hráčov,“ zareagoval pre Šport Kohút.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. októbra 2016

Odporúčané články