Slovákov príliš nepoznáme, ale nemôžeme ich podceniť, hovorí ruský kapitán Kostin

398059_aptopix_world_juniors_sweden_russia_hockey_33914 c814ac9bbd2046039d15a96db63fa4c5 676x448.jpg

VANCOUVER 2. januára (WebNoviny.sk) – Ruskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov ako jediní prešli základnou skupinou na majstrovstvách sveta hráčov tejto vekovej kategórie bez straty bodu.

Slovákov príliš nepoznáme

Vo štvrťfinálovom súboji proti slovenským rovesníkom budú preto papierovými favoritmi. Samotní hráči „zbornej“ priznali, že o súperovi veľa nevedia, ale nechcú ho podceniť.

„Slovákov príliš nepoznáme. Nesledovali sme ich zápasy, ale myslím si, že tým sa zaoberal nás trénerský štáb, ktorý nás na tento duel musí pripraviť. Rozhodne ich nemôžeme podceniť.

Na majstrovstvách sveta juniorov sme v minulosti videli nejedno prekvapenie, keď slabší tím prekvapil ten silnejší,“ cituje portál Sport24.ru útočníka Klima Kostina, ktorý je kapitánom tímu a ako jediný z ruskej reprezentácie pôsobí v zámorskej AHL.

Dôležité zápasy

Zverenci Valerija Bragina sa spoliehajú predovšetkým na kolektívne pojatie hry a na kvalitnú defenzívu. Turnajom zatiaľ prechádzajú bez zaváhania aj napriek tomu, že im chýba najväčšia hviezda v podobe Andreja Svečnikova. Krídelník ročníka 2000, ktorý sa teoreticky môže predstaviť aj na nasledujúcich MS do 20 rokov, momentálne nastupuje v NHL za Carolinu Hurricanes.

Úlohy lídrov tímu sa preto museli ujať iní hráči. Jedným z nich je aj stredný útočník Pavel Šen, ktorý je najlepším strelcom mužstva s troma presnými zásahmi.

„Tréneri si pozrú video, rozoberú ho a ukážu nám, ako máme hrať proti slovenskému tímu. Na turnaji nie sú žiadni slabí súperi, všetci majú svoju silu. Bude to bitka. Teraz sa začína fáza turnaja, v rámci ktorej nás čakajú len dôležité zápasy.

Nemôžeme si dovoliť si podceniť súpera, pretože potom by sme za to zaplatili príliš vysokú cenu a tomu sa chceme vyhnúť,“ vyjadril sa 19-ročný Šen, ktorý je hráčom Salavatu Julajev Ufa.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji hráčov do 20 rokov, ruská hokejová reprezentácia, slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovákov príliš nepoznáme, ale nemôžeme ich podceniť, hovorí ruský kapitán Kostin © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2019

Odporúčané články