Slováci sú pred Nemeckým pohárom už v kompletnom zložení

K tímu sa priali už aj Michal Čajkovský, Martin Gernát, Juraj Mikuš, Lukáš Cingeľ, Andrej Kudrna, Adam Jánošík a Dávid Skokan.BRATISLAVA 2. novembra (WebNoviny.sk) – Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger už má pred medzištátnym turnajom o Nemecký pohár v Augsburgu (4. – 6. novembra 2016) k dispozícii všetkých 22 nominovaných hráčov. V utorok popoludní sa koučovi národného mužstva prihlásilo na zraze iba 15 hráčov vrátane trojice nováčikov, ďalších sedem chýbalo.

Šiesti mali v utorok večer klubové povinnosti v Lige majstrov – Michal Čajkovský, Martin Gernát, Juraj Mikuš, Lukáš Cingeľ, Andrej Kudrna (všetci Sparta Praha) a Adam Jánošík (Liberec). Útočník Dávid Skokan z Chomutova sa hlavnému kormidelníkovi ospravedlnil z utorkového tréningu pre žalúdočné problémy. Tréner Cíger tak musel trochu improvizovať. Všetci chýbajúci hokejisti sa k tímu pridali do stredajšieho rána a od 10.00 h už trénovali so spoluhráčmi.

Odporúčame:

Tréner Cíger pred Nemeckým pohárom privítal len 15 hráčov

Na Nemecký pohár aj s nováčikmi Matouškom, Mrázom a Sujom

Kapitánom na Nemeckom pohári bude skúsený útočník Vladimír Dravecký, ktorý mal „céčko“ na drese aj v augustovom prípravnom súboji v Rakúsku. „Je to záväzok a zodpovednosť. Urobím všetko pre to, aby sme boli úspešní. Stále sa snažím pomáhať, či som kapitán alebo nie,“ povedal Dravecký v rozhovore pre Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) a na margo ambícií na Nemeckom pohári pokračoval:

„Slabé mužstvo už dnes neexistuje. Keď budeme dostatočne dobre korčuľovať, budeme mať šancu uspieť. Všetkých chlapcov poznám, je to mix mladších a skúsenejších. Verím, že budeme ťahať za jeden povraz.“ Najskúsenejším hráčom v kádri je obranca Dominik Graňák, ktorý má na konte už 165 reprezentačných štartov.

Slováci do Augsburgu odcestujú vo štvrtok 3. 11. ráno, v Nemecku si postupne zmerajú sily s domácimi (piatok 4. novembra o 19.30 h), Kanaďanmi (sobota 5. 11. o 16.00 h) a Švajčiarmi (nedeľa 6. novembra o 13.00 h).

Káder slovenskej hokejovej reprezentácie pred medzištátnym turnajom o Nemecký pohár 2016 v Augsburgu:

Brankári: Július Hudáček (Örebro HK/Švéd., 29 zápasov/0 gólov), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov/ČR, 13/0)
Obrancovia: Michal Čajkovský (HC Sparta Praha/ČR, 4/0), Peter Čerešňák (HC Plzeň/ČR, 34/2), Martin Gernát (HC Sparta Praha/ČR, 1/0), Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd., 165/10), Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec/ČR, 27/1), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/ČR, 38/3), Eduard Šedivý (HC Košice, 7/1), Peter Trška (HC Kometa Brno/ČR, 3/1)
Útočníci: Dalibor Bortňák (HC´05 Banská Bystrica, 4/0), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha/ČR, 6/0), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR, 53/11), Marcel Haščák (HC Kometa Brno/ČR, 60/5), Tomáš Hrnka (HC Plzeň/ČR, 16/2), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR, 9/3), Radoslav Macík (HK Nitra, 4/1), Tomáš Matoušek (HC´05 Banská Bystrica, 0/0), Bruno Mráz (HKM Zvolen, 0/0), Radovan Puliš (HKM Zvolen, 6/0), Dávid Skokan (Piráti Chomutov/ČR, 19/2), Jakub Suja (HC Košice, 0/0)
Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), MUDr. František Okál (lekár), Samuel Petráš (výstrojový manažér), Andrej Foltýn, Viktor Fábik (fyzioterapeuti), Michal Malina (masér), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Tomáš Štulajter (médiá)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. novembra 2016

Odporúčané články