Slováci nastúpia v príprave na ME v Augsburgu proti Nemecku

Slovenskú futbalovú reprezentáciu preveria koncom mája v medzištátnom prípravnom stretnutí úradujúci svetoví šampióni z Nemecka.BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) – Do programu prípravy slovenskej futbalovej reprezentácie pred finálovým turnajom majstrovstiev Európy 2016 pribudol mimoriadne atraktívny medzištátny priateľský zápas. V nedeľu 29. mája čaká na zverencov trénera Jána Kozáka duel proti štvornásobnému a úradujúcemu svetovému šampiónovi z Nemecka (1954, 1974, 1990, 2014), a to na jeho pôde.

Dejiskom stretnutia bude Augsburg, začiatok duelu je podľa spresnenej informácie od manažéra komunikácie a PR SFZ Juraja Čurného o 17.45 h. Slovenská výprava odcestuje na tento súboj priamo zo sústredenia v Rakúsku. Informácie priniesla oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

„Veľmi nás potešila ponuka od majstrov sveta, pretože je to aj ocenenie našej doterajšej práce, ktorú reprezentácia a slovenský futbal urobili za posledné obdobie. Bude to výborná príprava na majstrovstvá Európy a z môjho pohľadu sa podarila výnimočná vec. Veľmi sa na to teším,“ citoval web futbalsfz.sk slová kormidelníka A-tímu SR Jána Kozáka.

V novodobej histórii sa na úrovni seniorskej reprezentácie uskutočnili dosiaľ štyri futbalové merania síl týchto dvoch krajín: v troch z nich uspeli Nemci, raz sa tešili Slováci – 3. septembra 2005 zdolali vtedajší zverenci trénera Dušana Galisa na bratislavskom Tehelnom poli svojho protivníka 2:0 gólmi Miroslava Karhana, prvý z nich bol z pokutového kopu.

Úvodný zápas v tomto kalendárnom roku absolvujú slovenskí futbaloví reprezentanti v piatok 25. marca o 20.30 h proti Lotyšsku, dejiskom bude nová City Arena v Trnave. Po spomenutom stretnutí na Štadióne Antona Malatinského nastúpia futbalisti SR v utorok 29. marca v Dubline proti domácemu Írsku.

Čerstvo zverejnený súboj s Nemeckom je tretím duelom a testom výkonnosti v príprave na kontinentálny šampionát do Francúzska. Ako je známe, na záverečnom turnaji ME (10. júna – 10. júla 2016) budú súpermi Slovenska v základnej B-skupine tímy Walesu, Ruska a Anglicka.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. februára 2016

Odporúčané články