Slováci na ME vo vodnom póle vysoko prehrali s Rumunskom, premenili iba jednu presilovku

BARCELONA 18. júla (WebNoviny.sk) – Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia neuspela ani vo svojom druhom vystúpení na 33. majstrovstvách Európy v španielskej Barcelone.

Zverenci trénerského tandemu Peter Nižný – Karol Bačo mladší v stredu popoludní v súboji základnej D-skupiny podľahli výberu Rumunska 5:9. V praxi to znamená, že na šampionáte sa takmer určite predstavia v boji o konečné 13. – 16. miesto. Ešte predtým ukončia účinkovanie v základnej skupine duelom proti obhajcom titulu Srbom, zápas sa uskutoční v piatok 20. júla o 11.00 h.

Odporúčame:
Slováci začali ME vo vodnom póle prehrou, Rusi im strelili 12 gólov

Slováci držali krok s Rumunmi len do piatej minúty, kedy Lukáš Ďurík znížil na 1:2. Až do 22. minúty potom strieľali gól iba súperi a viedli už 7:1. Ešte v tretej štvrtine skorigoval na 2:7 Samuel Baláž, už vo štvrtej upravil na 3:8 z pohľadu slovenského družstva Michal Úradník a neskôr Martin Kolárik dal gól na 4:9 a Juraj Zaťovič na 5:9. Slovenská reprezentácia si rovnako ako v pondelok proti Rusom „nepotykala“ s využitím presiloviek, premenila iba jednu zo siedmich početných výhod.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle

Barcelona (Šp.)

D-skupina

Rumunsko – Slovensko 9:5 (4:1, 2:0, 2:1, 1:3)
Góly: Gheorghe 3, Fulea a Georgescu po 2, Radu a Oanta po 1 – Ďurík, Baláž, M. Úradník, Kolárik a Zaťovič po 1
Využitie presiloviek: 6/2 – 7/1, pokutové hody: 0 – 0, rozhodovali: Ivanovski (Č. Hora) a Periš (Chor.)

Zostava SR: Hoferica, Laciak – Vidumanský, Zaťovič, M. Úradník, Ďurík, P. Tkáč, Maroš Tkáč, Marek Tkáč, T. Bielik, Čaraj, Kolárik, Baláž

Viac k témam: Majstrovstvá Európy vo vodnom póle 2018, vodné pólo
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci na ME vo vodnom póle vysoko prehrali s Rumunskom, premenili iba jednu presilovku © SITA Všetky práva vyhradené.