Slováci na ME vo vodnom póle podľahli aj Gruzíncom a obsadili 14. miesto

BARCELONA 24. júla (WebNoviny.sk) – Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia neuspela vo svojom záverečnom vystúpení na 33. majstrovstvách Európy v španielskej Barcelone. Zverenci trénerského tandemu Peter Nižný – Karol Bačo v utorkovom zápase o konečné 13. mieste podľahli výberu Gruzínska 6:8.

Slováci na turnaji obsadili konečnú 14. pozíciu a nezopakovali umiestnenie z ME 2016, keď v Belehrade skončili na 13. priečke. V Barcelone tím SR v piatich dueloch zaznamenal štyri prehry a len jedno víťazstvo. Slovenský výber opäť „zhorel“ na presilovkách, z pätnástich početných výhod vyťažil iba dva góly.

Počas celého priebehu bol utorkový zápas vyrovnaný. Gruzínci viedli 1:0 aj 2:1, neskôr mali Slováci najtesnejší náskok v 13. minúte 3:2 a v 20. minúte dokonca vyhrávali 6:4. Streleckou nemohúcnosťou sa pripravili o lepší výsledok, pričom až traja hráči súpera zápas nedohrali pre tri vylúčenia. Tím Gruzínska však strieľal potrebné góly a dosiahol cenný triumf 8:6.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle

o 13. miesto

Gruzínsko – Slovensko 8:6 (1:1, 3:3, 3:2, 1:0)
Góly: Rurua 3, Crepulia 2, Jelaca, Baghaturia a Magrakvelidze po 1 – Kolárik 2, Zaťovič, M. Úradník, Ďurík a Baláž po 1
Využitie presiloviek: 8/0 – 15/2, pokutové hody: 0 – 0, rozhodovali: Mercier (Fr.) a Santos (Portug.)

Zostava SR: Hoferica, Laciak – Vidumanský, Zaťovič, M. Úradník, Ďurík, P. Tkáč, Maroš Tkáč, Marek Tkáč, T. Bielik, Čaraj, Kolárik, Baláž

Viac k témam: Majstrovstvá Európy vo vodnom póle 2018, vodné pólo
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci na ME vo vodnom póle podľahli aj Gruzíncom a obsadili 14. miesto © SITA Všetky práva vyhradené.