Slováci by sa mohli stať obeťami podvodu, vraví NBS a upozorňuje pred online nebankovkou

359472_nbs 676x482.jpg

BRATISLAVA 23. júla (WebNoviny.sk) – Švajčiarska spoločnosť Finance C. GmbH Limited liability company, ktorá prevádzkuje webovú stránku pozickaokamzite.com, nemá od Národnej banky Slovenska oprávnenie na výkon činnosti v oblasti finančného trhu a nepodlieha jej dohľadu. Centrálna banka na to upozornila prostredníctvom tlačovej správy.

 “Upozorňujeme tiež spotrebiteľov, aby vopred neplatili žiadne kaucie alebo poplatky spoločnosti za to, aby im bol poskytnutý spotrebiteľský úver, pretože by sa mohli stať obeťou podvodu,” uviedla národná banka.

Odporúčame:
Akcionári Slovenských elektrární schválili 700-miliónový úver na dostavbu Mochoviec

Na internetovej stránke pozickaokamzite.com sa uvádza, že úvery poskytujú so splatnosťou od piatich do 30 rokov. Maximálna suma úveru je 100 tis. eur.

Žiadosť je podľa informácií zverejnených na webe možné vybaviť online bez dokladovania príjmu a bez záložného práva. Údajne nepreverujú ani záznamy v úverových registroch. Ide o nebankovú online spoločnosť sídliacu vo Švajčiarsku.

Viac k témam: Národná banka Slovenska, NBS, podvod, úverový podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci by sa mohli stať obeťami podvodu, vraví NBS a upozorňuje pred online nebankovkou © SITA Všetky práva vyhradené.

23. júla 2018

Odporúčané články