Slash údajne plánuje turné s Guns N‘ Roses

Gitarista naposledy s formáciou vystúpil v roku 1993.
BRATISLAVA 30. decembra (WebNoviny.sk) – Americká kapela Guns N‘ Roses údajne plánuje turné s pôvodným gitaristom Slashom. Informáciu potvrdili viaceré nemenované zdroje z okolia skupiny pre americký týždenník Billboard. Podľa nich muzikanti pripravujú 25 letných koncertov na štadiónoch po Severnej Amerike. Mali by tiež vystúpiť v novej Las Vegas Aréne, ktorú otvoria 6. apríla. V rovnaký mesiac sa vraj ukážu aj na kalifornskom Coachella Music & Arts Festivale. Za každú šou v rámci koncertnej šnúry žiadajú tri milióny dolárov (v prepočte približne 2,7 milióna eur).

Novinky sa dostali na verejnosť krátko po tom, ako kapela zverejnila na úvodnej stránke svojho webu www.gunsnroses.com oficiálne logo skupiny a na sociálnej sieti Facebook zmenila profilovú fotografiu zachytávajúcu fanúšikov a fanúšičky počas koncertu.

Guns N‘ Roses vznikli v roku 1985 a svoju najväčšiu slávu zažili po vydaní debutovej nahrávky Appetite For Destruction (1987) s hitmi ako Welcome To the Jungle, Sweet Child O‘ Mine a Paradise City. Kapela na úspech prvého albumu nadviazala nahrávkou G N‘ R Lies (1988) a potom v roku 1991 štúdiovkami Use Your Illusion I a Use Your Illusion II, ktoré vyšli v ten istý deň. Žánrovo pestré nahrávky obsahovali single You Could Be Mine, Don’t Cry, Live And Let Die, November Rain, Knockin‘ On Heaven’s Door, Civil War a Estranged. Členovia formácie, predovšetkým 53-ročný Axl Rose a 50-ročný Slash, sa však čoraz viac hádali a nenahrávali nové skladby. V roku 1993 ešte vydali album coververzií „The Spaghetti Incident?“ a v argentínskom Buenos Aires odohrali posledný koncert v najslávnejšej zostave. Slash z kapely odišiel v roku 1996. Po dlhých rokoch skupina vydala v novembri 2008 štúdiový album Chinese Democracy. Formáciu v súčasnosti tvoria okrem Axla Rosea aj Dizzy Reed, Tommy Stinson, Chris Pitman, Richard Fortus a Frank Ferrer.

Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. decembra 2015

Odporúčané články