18.2.2024 (SITA.sk) – Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský si pripísal v nočnom zápase kanadsko-americkej NHL asistenciu pri prehre jeho Montrealu Canadiens na vlastnom ľade s Washingtonom Capitals 3:4.

Rodák z Košíc bodoval v ôsmom zápase po sebe, čím vylepšil klubový rekord v počte zápasov s bodom medzi hráčmi v tínedžerskom ve­ku.

Slafkovský bol sklamaný

Najvyššie draftovaný hráč z roku 2022 prihral v presilovej hre v 50. minúte spoluhráčovi Nickovi Suzukimu na vyrovnávajúci gól na 3:3. Duel v aréne Bell Centre rozhodol v 52. minúte hosťujúci útočník z Bieloruska Alexej Protas.

V pozápasovom rozhovore pre klubovú televíziu Montrealu Canadiens bolo na Jurajovi Slafkovskom cítiť výrazné sklamanie z výsledku.

„Rád by som bol rozdielovým hráčom tak, ako sa to v Montreale darí viacerých hráčom. Produktivita je fajn, ale dnes sme nezískali body, takže na tom až tak nezáleží,“ povedal Slovák, ktorý má na konte v aktuálnej edícii NHL už 30 kanadských bodov za 12 gólov a 18 asistencií.

Kariérne maximum

Devätnásťročný korčuliar strávil v zápase s Washingtonom na ľade 23 minút a 52 sekúnd, čo predstavuje jeho kariérne maximum v NHL.

Oveľa nižšiu minutáž v stretnutí zaznamenal slovenský obranca Martin Fehérváry. Ten strávil na ľade iba jeden a pol minúty a pre zranenie v dolnej časti tela z duelu predčasne odstúpil.

Viac k témam: NHL
Zdroj: SITA.sk – Slafkovský si v zápase NHL proti Washingtonu pripísal asistenciu, Fehérváry odohral iba jeden a pol minúty © SITA Všetky práva vyhradené.