Slafkovský podľa experta zaostával v modelovom zápase, vyčnieval iný útočník

495648_coyotes_canadiens_hockey_90349 0576fe82a1214af89a781e938a02b293 676x448.jpg

22.9.2023 (SITA.sk) – Slovenskí hokejoví útočníci Juraj Slafkovský a Filip Mešár zažili odlišný úvodný deň v tréningovom kempe tímu Montreal Canadiens zo zámorskej NHL pred začiatkom sezóny 2023/2024.

Mešár v lepšom svetle

Zahrali si v rôznych formáciách v modelovanom zápase a aj keď Slafkovský zaznamenal asistenciu, podľa Marca Dumonta z portálu Montreal Hockey Now sa ukázal v lepšom svetle Mešár. Slafkovský hral v útoku s Alexom Newhookom a Joshom Andersonom.

„Mal veľký problém prispôsobiť sa rýchlosti spoluhráčov z formácie, pri väčšine akcií za nimi zaostával o pár krokov. Predviedol niekoľko slušných únikových prihrávok, ale väčšinu času si rozumeli iba Newhook s Anderson. Slafkovský však odohral prvý zápas od 15. januára, čo mohlo vysvetľovať jeho slabší výkon,“ uviedol expert o vlaňajšej jednotke draftu nováčikov.

Vyčnievali v dueli

Mešár si zahral v jednej formácii s Jakeom Evansom a Joelom Armiom. Podľa odborníka patril medzi hráčov, ktorí v dueli vyčnievali.

„Na ľade síce nedominoval, ale predviedol niekoľko pekných akcií, ktoré viedli k dobrým gólovým šanciam. Hráča ako Mešár chcete vidieť zapojeného do hry pri každom striedaní a tak to bolo aj v tomto stretnutí,“ zhodnotil Dumont krídelníka, ktorého Montreal draftoval vlani z 26. miesta.

Viac k témam: hokejový útočník, slovenský hokejový útočník
Zdroj: SITA.sk – Slafkovský podľa experta zaostával v modelovom zápase, vyčnieval iný útočník © SITA Všetky práva vyhradené.

22. septembra 2023

Odporúčané články