Slafkovský na majstrovstvách sveta získal striebro, Martikán bronz

353888_michal martikan 640x420.jpeg

PAU 30. septembra (WebNoviny.sk) – Slováci Alexander Slafkovský a Michal Martikán si vybojovali na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome vo francúzskom Pau medaily v individuálnej súťaži kanoistov. Dvojica Liptákov v sobotu nestačila len na suverénneho Slovinca Benjamina Savšeka. Slafkovský si vyjazdil striebro a Martikán bronz.

Martikánov 21. cenný kov zo šampionátu

Skúsenejší Martikán sa vo veku 38 rokov stal najstarším medailistom z MS v tomto športovom odvetví, na svoje konto pridal už 21. cenný kov zo svetových šampionátov.

Odporúčame:
Kajakárka Jana Dukátová získala striebro na majstrovstvách sveta

Premiérovo si odnášal medaily pred 22 rokmi z Nottinghamu. O štyri roky mladší Slafkovský berie druhý individuálny cenný kov z MS, premiérový v Prahe 2013 mal takisto strieborný lesk. Dovedna má vo svojej zbierke už desať medailí, keďže získal aj osem zlatých z tímovej súťaže.

Beňuš nepostúpil zo semifinále

V sobotu sa nedarilo sa striebornému olympijskému medailistovi z Ria de Janeiro 2016 Matejovi Beňušovi, ktorý nepostúpil zo semifinále.

„V posledných troch bránkach som šiel proti vode a tam som stratil veľa času. V ostatných rokoch som na MS nechýbal vo finále, takže je to veľké sklamanie,“ povedal po semifinále Beňuš.

Vo finále pohorelo trio najlepších zo semifinále. Topfavorit Sideris Tasiadis z Nemecka napokon skončil šiesty, Francúz Denis Gargaud Chanut desiaty a Slovinec Anže Berčič až jedenásty.

Majstrovstvá sveta vo vodnom slalome

Pau (Fr.) – sobota

C1 muži – finále: 1. Benjamin Savšek (Slovin.) 94,81 s (2), 2. Alexander Slafkovský (SR) 96,29 (0), 3. Michal Martikán (SR) 98,23 (0), 4. Edern La Ruyet (Fr.) 99,31 (0), 5. Roberto Colazingari (Tal.) 100,01 (0), 6. Sideris Tasiadis (Nem.) 100,03 (0)

Viac k témam: Alexander Slafkovský, majstrovstvá sveta MS vo vodnom slalome, Michal Martikán, vodný slalom
Zdroj: Webnoviny.sk – Slafkovský na majstrovstvách sveta získal striebro, Martikán bronz © SITA Všetky práva vyhradené.

30. septembra 2017

Odporúčané články