Škrtel prehovoril o zákroku na Kanea, kritizuje rozhodcu

Martin Škrtel na margo srbského hlavného rozhodcu Milorada Mažiča uviedol, že bol úzkoprsý a od začiatku ho sledoval.BRATISLAVA 7. septembra (WebNoviny.sk) – K ústredným postavám nedeľňajšieho trnavského zápasu Slovensko – Anglicko (0:1) v rámci F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na futbalové MS 2018 do Ruska patril kapitán SR Martin Škrtel a ku kľúčovým momentom zas jeho vylúčenie v 57. minúte duelu. Oslabení zverenci trénera Jána Kozáka odolávali favoritom až do 95. minúty, keď inkasovali z kopačky Adama Lallanu. Do bojov o svetový šampionát tak vstúpili najtesnejšou prehrou.

Rozhodca bol podľa Škrtela úzkoprsy

Prvú žltú kartu dostal stopér tureckého Fenerbahce Istanbul Škrtel v 25. minúte za úder lakťom, aj vtedy to bolo po súboji s útočníkom Tottenhamu Hotspur Harrym Kaneom. Po hodine hry prišliapol Kaneovu nohu a musel ísť predčasne z ihriska.

Obrazom: Kvalifikácia MS 2018: Slovensko – Anglicko

„V prvom rade chcem zdôrazniť, že som ho nechcel prišliapnuť. V súboji som ho najskôr dotlačil a keďže rozhodca nepískal, hral som ďalej. Kane priľahol loptu a ja som ju chcel spod neho vydolovať. On sa však vtedy otočil, a preto to mohlo vyzerať tak, že som ho prišliapol úmyselne. Ale hovorím s plnou vážnosťou, že som to v žiadnom prípade nechcel urobiť. Vyzeralo to však tak, ako to vyzeralo a rozhodca mi dal druhú žltú,“ povedal bývalý hráč FC Liverpool v rozhovore pre stredajšie vydanie denníka Šport.

Na margo srbského hlavného rozhodcu Milorada Mažiča doplnil: „Bol úzkoprsý. Od prvej minúty ma upozorňoval, že ma sleduje a bude si na mňa dávať pozor. Ba čo viac, už v tuneli pred zápasom hovoril Matúšovi Kozáčikovi, že sú so mnou stále len problémy. Nestalo sa mi to prvýkrát, že sa na mňa rozhodcovia pozerajú inými očami ako na ostatných hráčov. V nedeľu mi viackrát pripomenul: ‚Ja som šéf.'“

Odporúčame:

Video: Slováci podľahli Angličanom, Škrtel s červenou kartou

Škrtel videl červeň a Lallana zrušil kliatbu, píšu médiá

Toto boli príčiny konfliktu redaktora Hlavenu s Kozákom

Chlapci sa hrdinsky bránili, hodnotí Kozák zápas s Anglickom

Rooney zaznamenal proti Slovensku rekordný štart za ‚Albión‘

Vlna kritiky zo strany médií aj fanúšikov

Po stretnutí sa na hlavu slovenského kapitána zniesla vlna kritiky zo strany médií aj fanúšikov, podľa mnohých bol hlavným vinníkom prehry. „Počas kariéry som odohral už viac ako 600 zápasov a dostal som štyri či päť červených kariet, čo na stopéra nie je zlá vizitka. Napriek tomu teraz zo mňa mnohí robia psychopata a monštrum,“ uviedol handlovský rodák Škrtel pre Šport. „Dlhšie mám pocit, že rozhodcovia si hovoria, že musia dať Škrtelovi rýchlo žltú kartu, aby ho dostali na ihrisko pod kontrolu. Aký to má zmysel? Nie je to z ich strany buzerácia?“ zamyslel sa skúsený 31-ročný zadák.

Bývalý hráč Zenitu Petrohrad a AS Trenčín priznal, že v šatni počas záverečných minút duelu prežíval ťažké chvíle. „V zápase som bol maximálne koncentrovaný a potom som to prežíval veľmi ťažko. Vedel som, že do konca duelu je ešte ďaleko a chalani to budú mať mimoriadne náročné. Bojovali statočne, žiaľ, remízu sme napokon neudržali,“ vyhlásil Škrtel pre Šport a na margo rozbiehajúcej sa kvalifikácie dodal: „Máme pred sebou ešte deväť zápasov. Všetko je otvorené. Začiatok nebol dobrý, ale verím, že nazbierame dostatok bodov, aby sme sa mohli pobiť o postup.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. septembra 2016

Odporúčané články