ŠKODA BIKE OPEN TOUR túto sobotu na Kráľovej holi

Bratislava, 9. augusta 2016 (WBN/PR) – ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016 pokračuje piatym podujatím už túto sobotu v Nízkych Tatrách. ŠKODA Horal MTB maratón ponúkne na výber päť rôzne dlhých a náročných tratí. Jedinečným zážitkom bude výstup na 1946 metrov vysokú Kráľovú hoľu. Ako to úspešne zvládnuť poradí Peter Velits v sérii zábavných videí, ktoré sú dostupné aj na Facebooku ŠKODA AUTO Slovensko. Prvá kategória pretekov štartuje vo Svite už o 7:00 hod.

ŠKODA Horal MTB maratón už 17 rokov víta fanúšikov horskej cyklistiky v Nízkych Tatrách v okolí legendárnej Kráľovej hole. Piate podujatie série najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016 odštartuje už v sobotu 13. augusta. V minulom roku si toto dobrodružstvo nenechalo ujsť 810 aktívnych pretekárov a tisíce fanúšikov popri trati. Každý účastník získa štartovný balíček s cyklo fľašou ŠKODA, a zároveň bude zaradený do žrebovania o originálny bicykel ŠKODA. Pre návštevníkov je pripravený bohatý sprievodný program, ktorý potrvá celý víkend. Všetky informácie nájdu fanúšikovia na stránke www.skoda-bike-open-tour.sk, kde sa môžu na preteky série aj registrovať.

„Teší nás, že záujem o preteky série rastie. Aktuálne registrujeme viac ako 6-percentný nárast registrovaných pretekárov po prvých štyroch podujatiach. Verím, že v tomto roku prekonáme vlaňajšiu celkovú účasť, lebo atmosféra na pretekoch je úžasná a zážitky neopakovateľné. Horská cyklistika je tak ako značka ŠKODA pre každého, a preto by som rád pozval všetkých už túto sobotu do Svitu a nádhernej prírody v okolí Kráľovej hole. Ako už tradične, krásne počasie je vybavené,“ hovorí Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Praktické a zaujímavé rady, ako sa na preteky pripraviť, prináša séria zábavných tematických videí, ktorú špeciálne pre tento ročník tour pripravil cyklista Peter Velits s Martinom Imrichom, známou osobnosťou na slovenskej bajkerskej scéne. Videá postupne otvárajú nové témy s tipmi, ktoré ocenia nielen profesionáli, ale tiež začiatočníci a hobbíci. Fanúšikovia cyklistiky ich nájdu na webstránke http://www.skoda-bike-open-tour.sk/ alebo Facebooku a YouTube kanáli ŠKODA AUTO Slovensko.

Účastníci ŠKODA Horal MTB maratónu si môžu vybrať z piatich trás od najnáročnejších po trasy určené pre rodiny. Najdlhšia, najťažšia a najkrajšia trasa má 133 kilometrov s celkovým prevýšením až 4 900 metrov! Odmenou za námahu je zdolanie 1946 metrov vysokej Kráľovej Hole a neopakovateľné výhľady. Naopak, najkratšia trasa s dĺžkou 17 kilometrov je určená výhradne pre rodinné tímy. Vedie väčšinou po lesných asfaltových cestách, takže sa dá absolvovať aj s dieťaťom v prívesnom vozíku.

Po štyroch pretekoch vedie priebežnú klasifikáciu ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016 Karel Hartl, ktorý je zároveň víťazom dvoch predchádzajúcich ročníkov. Karel Hartl je aj oficiálnou tvárou značky ŠKODA a celej série, ktorú reprezentuje na novom štýlovom automobile ŠKODA Rapid Spaceback.

ŠKODA dlhodobo podporuje cyklistiku na Slovensku. Je partnerom prestížnych cyklistických pretekov Okolo Slovenska a od roku 2015 aj novým partnerom najväčšej cyklistickej charitatívnej akcie na Slovensku Parasport24 Tour. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko je zároveň už siedmy rok hrdým partnerom Petra Velitsa, trojnásobného majstra sveta v tímovej časovke a jedného z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016
Kalendár podujatí

30.4.2016 – ŠKODA Svätojurský MTB maratón
14.5.2016 – ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou
25.6.2016 – AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly
30.7.2016 – ŠKODA STUPAVA TROPHY
13.8.2016 – ŠKODA Horal MTB maratón
3.9.2016 – ŠKODA Slovenský raj

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. augusta 2016

Odporúčané články