Škantárovci, Hoschornerovci a Kučera s Bátikom získali bronz na svetovom šampionáte

353420_ladislav skantar a peter skantar 640x420.jpg

PAU 26. septembra (WebNoviny.sk) – Po neúspechu na júnových majstrovstvách Európy v slovinskom Tacene sa slovenským deblkanoistom podarilo v tímovej súťaži na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome vo francúzskom Pau vybojovať bronzovú medailu.

Odporúčame:
Aktualizované: Trio Beňuš, Slafkovský a Martikán získalo zlato v tímovej súťaži na majstrovstvách sveta

Posádky Ladislav a Peter Škantárovci, Tomáš Kučera s Jánom Bátikom, Pavol a Peter Hoschornerovci figurovali po súťaži na poslednom 4. mieste, no rozhodcovia im dodatočne odrátali dve trestné sekundy a Slováci sa posunuli na bronzový stupienok pred Čechov.

Na predchádzajúcom svetovom šampionáte Slovensko v disciplíne 3x C2M nezískalo medailu. Titul majstrov sveta obhájili Francúzi, striebro si vyjazdili rovnako ako pred dvoma rokmi Nemci.

MS vo vodnom slalome – Pau (Fr.)

utorok

TÍMOVÉ SÚŤAŽE

3x C2M: 1. Francúzsko 104,99 s (4), 2. Nemecko 106,80 (2), 3. Slovensko (Ladislav a Peter Škantárovci, Tomáš Kučera a Ján Bátik, Pavol a Peter Hoschornerovci) 108,16 (2), 4. Česko 108,79 (4)

Viac k témam: Ján Bátik, Ladislav Škantár, majstrovstvá sveta MS vo vodnom slalome, Pavol a Peter Hoschornerovci, Peter Škantár, Tomáš Kučera, vodný slalom
Zdroj: Webnoviny.sk – Škantárovci, Hoschornerovci a Kučera s Bátikom získali bronz na svetovom šampionáte © SITA Všetky práva vyhradené.

26. septembra 2017

Odporúčané články