Šimečka nerozumie, prečo Kiska presviedča ľudí, že netreba vo voľbách poraziť Smer-SD

510324_6448f37760a35858612967 676x451.jpg

15.9.2023 (SITA.sk) – Kam sa spoločnosť dostala, že politické strany a exprezident Andrej Kiska idú presviedčať ľudí, že netreba vo voľbách poraziť stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), pýta sa predseda progresívcov Michal Šimečka.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„To sa naozaj ideme zmieriť s tým porazenectvom, že Smer-SD vyhrá voľby? To naozaj chceme, aby strana, ktorá otvorene bráni agresívne Rusko, ktorá vykrikuje na mítingoch, že fašizmus prichádza zo západu a ktorá nazýva prezidentku Zuzanu Čaputovú americkou agentkou, aby táto strana zvíťazila vo voľbách?“ píše Šimečka. Dodáva, že nechce, aby toto bol obraz Slovenska, ktorý pôjde do sveta z parlamentných volieb.

Predseda hnutia Progresívne Slovensko ďalej vyzval všetkých, aby zmobilizovali čo najviac sklamaných ľudí, aby prišli voliť. Taktiež sa obrátil na demokratické politické strany, ktorým odkázal, aby prestali s vymedzovaním sa jeden voči druhému.

Viac k témam: Predseda hnutia Progresívne Slovensko
Zdroj: SITA.sk – Šimečka nerozumie, prečo Kiska presviedča ľudí, že netreba vo voľbách poraziť Smer-SD © SITA Všetky práva vyhradené.

15. septembra 2023

Odporúčané články