Silvová nepatrí do klietky, získala prvé zlato pre Brazíliu

Pre džudistku Rafaelu Silvovú je zlato z OH 2016 satisfakciou za sklamanie spred štyroch rokov.RIO DE JANEIRO 9. augusta (WebNoviny.sk) – Prvá zlatá medaila na olympijských hrách v Riu de Janeiro pribudla na konto hostiteľskej krajiny až v tretí súťažný deň a postarala sa o ňu džudistka Rafaela Silvová. Dvadsaťštyriročná miestna rodáčka ovládla kategóriu do 57 kg a stala sa prvou brazílskou olympijskou víťazkou v odvetví. Tatami opúšťala v slzách, objala svojho trénera.

„Dúfam, že sa teraz roztrhne vrece s medailami pre Brazíliu,“ zaželala si šampiónka pochádzajúca z jednej z najväčších faviel v Riu. V roku 2013 získala práve v Riu ako prvá Brazílčanka titul majsterky sveta v džude. V olympijskom finále zdolala Sumiju Dorjsürenovú z Mongolska na wazari a oslavy v Aréne Carioca mohli prepuknúť.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – štvrtý deň

Pre Silvovú je zlato z OH 2016 satisfakciou za sklamanie spred štyroch rokov. V Londýne vyšla medailovo naprázdno a navyše sa stala terčom rasovo motivovaných urážok. „Opice patria do klietky,“ napísali vtedy neprajníci športovkyni tmavej pleti. „Opica, ktorú posielali do londýnskej ZOO, je dnes doma olympijskou víťazkou. Už nie som hanbou svojej rodiny,“ odpovedala na nezabudnuté urážky Silvová.

Brazílčanka sa v Riu revanšovala aj svojej premožiteľke z Londýna. V britskej metropole ju diskvalifikovali za nedovolený hmat nohou v súboji s Maďarkou Hedvig Karakasovou a skončila až deviata. Teraz tú istú súperku na ceste za zlatom zdolala v súlade s pravidlami vo štvrťfinále na wazari.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. augusta 2016

Odporúčané články