Shiffrinová má z počasia v Jasnej srandu, Vlhová si zvyká

Liptáčka Petra Vlhová, pre ktorú sú svahy v Jasnej jej domovskými, sa veľmi tešila na premiéru vo Svetovom pohári v domácom prostredí.

JASNÁ 5. marca (WebNoviny.sk) – Ľudia z Medzinárodnej lyžiarskej federácie na čele s Nórom Atlem Skaardalom si na to už v tejto sezóne zvykli. Len máloktoré preteky Svetového pohára zjazdárok sa im podarilo odštartovať v riadne naplánovanom termíne.

Výnimkou nebola ani Jasná, teda prvá časť jej dvojdňového úsilia o návrat na mapu svetového lyžovania. Sobotňajší obrovský slalom odfúkol príliš silný vietor. Bránky v ňom tancovali a ohýbali sa tak, že to mohlo byť nebezpečné pre pretekárky.

Obrazom: Svetový pohár žien v alpskom lyžovaní Jasná

V hornej časti trate fúkal extrémne silno a prognóza počasia nám dávala iba malú nádej. Preto sme preteky preložili na pondelok,“ uviedol Atle Skaardal, zodpovedný za ženský Svetový pohár. „FIS robí len to čo musí. Bezpečnosť je na prvom mieste. Ak to nejde, tak to nejde. A naozaj musím uznať, že dnes to nešlo,“ uznala riaditeľka pretekov Jana Palovičová. Vyslovila však aj pozitívnu prognózu: „Zajtra by už tak nemalo fúkať. Ak v nedeľu spustíme slalom, obrovský slalom by potom mal byť v pondelok.“

Zjazdové lyžiarky nemajú rady, keď sa preteky odkladajú z jedného termínu na druhý, dokonca z jedného miesta na druhé. Slovenka Petra Vlhová si však na to v tejto sezóne už takmer zvykla. „Vietor bol silný a nebolo by to férové voči iným pretekárkam. Niektorým by zafúkal viac, iným menej. A najmä, v tom vetre by sme išli veľmi pomaly. Stáli by sme na mieste…,“ skonštatovala Vlhová. Jej rakúska súperka Eva-Maria Bremová je líderkou poradia obrovského slalomu vo Svetovom pohári. „Bolo to len o vetre, že to dnes nespustili. Veľká škoda, lebo zjazdovka bola pripravená v perfektnom stave,“ cituje Bremovú web ORF.

Odporúčame:

Obrovský slalom v Jasnej preložili pre silný vietor

Svetový pohár v Jasnej slávnostne otvorili v jaskyni

Americká slalomová kráľovná Mikaela Shiffrinová sa sobotňajšiu veternú lotériu so zlým koncom snažila brať s humorom. Na svojom facebookovom profile zverejnila mierne ironický status: „Niet pochýb o tom, že v Jasnej je naozaj krásne, ale iba keď nefúka a nie je hmla. Žarty však bokom. Verím, že zajtra bude slalom a v pondelok zasa ´obrák´a a všetko bude v poriadku. Lebo zjazdovka je pripravená výborne. Tak poďme matka príroda, aby sme tento víkend ešte mohli súťažiť.“

Liptáčka Petra Vlhová, pre ktorú sú svahy v Jasnej jej domovskými, sa veľmi tešila na premiéru vo Svetovom pohári v domácom prostredí. „Fanúšikov prišlo dosť, za čo im ďakujem. Teším sa z toho, že bude dobrá atmosféra a verím, že budú aj preteky,“ dodala Vlhová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2016

Odporúčané články