Severná Kórea predstavuje podľa USA najnebezpečnejšiu a najnaliehavejšiu hrozbu

TOKIO 19. apríla (WebNoviny.sk) – Americký viceprezident Mike Pence označil v stredu Severnú Kóreu za „najnebezpečnejšiu a najnaliehavejšiu“ hrozbu. „Severná Kórea je najnebezpečnejšou a najnaliehavejšou hrozbou pre mier a bezpečnosť,“ povedal Pence na palube lietadlovej lode Ronald Reagan kotviacej na japonskej námornej základni Jokosuka neďaleko metropoly Tokio.

Odporúčame:
Severná Kórea chce napriek tlaku pokračovať v raketových testoch

„Ako jasne celému svetu povedal prezident Trump, éra strategickej trpezlivosti sa skončila,“ dodal Pence, ktorý na dvojdňovú návštevu Japonska pricestoval v utorok z Južnej Kórey, kde strábil tri dni. Z Japonska sa Pence presunie do Indonézie a svoju cestu po štyroch tichomorských krajinách ukončí v Austrálii.

Napätie na Kórejskom polostrove sa zvýšilo v dôsledku toho, že Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) pokračuje vo svojom jadrovom programe. S tým súvisia i doposiaľ najväčšie spoločné manévre USA a Južnej Kórey či vyslanie údernej skupiny amerických vojenských plavidiel do tejto oblasti.

Viac k témam: KĽDR, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea predstavuje podľa USA najnebezpečnejšiu a najnaliehavejšiu hrozbu © SITA Všetky práva vyhradené.

19. apríla 2017

Odporúčané články