Severná Kórea je pripravená podniknúť ďalšiu jadrovú skúšku

Vyjadrenia predstaviteľov tajných služieb prišli deň po tom, čo Južná Kórea vyhlásila, že má v pláne vyhladiť Pchjongjang, ak sa objavia náznaky, že využíva jadrové zbrane. SOUL 12. septembra (WebNoviny.sk) – Severná Kórea je pripravená uskutočniť ďalšiu jadrovú skúšku. Uviedli to predstavitelia juhokórejských spravodajských služieb, tri dni po tom, čo Pchjongjang vykonal svoj piaty a pravdepodobne dosiaľ najsilnejší nukleárny test.

„Vyzerá to tak, že Severná Kórea je plne pripravená uskutočniť v krátkom čase jadrovú skúšku vo svojom testovacom komplexe Pchunggje. Pozorne sledujeme každý pohyb, ktorý by naznačoval ďalšiu skúšku,“ uviedol predstaviteľ tajnej služby pre juhokórejskú tlačovú agentúru Jonhap. Severná Kórea (KĽDR) začala robiť testy v roku 2006 a všetky podnikla v podzemnom komplexe Pchunggje, napísala svetová agentúra DPA.

Odporúčame:

KĽDR uskutočnila piaty jadrový test, zatiaľ najsilnejší

Vyjadrenia predstaviteľov tajných služieb prišli deň po tom, čo Južná Kórea vyhlásila, že má v pláne „vyhladiť“ Pchjongjang, ak sa objavia náznaky, že využíva jadrové zbrane. „Každý obvod Pchjongjangu – obzvlášť ten, kde sa prípadne môže ukrývať severokórejské vedenie – bude úplne zničený balistickými strelami a vysoko výbušnými nábojmi, len čo sa objavia náznaky, že Sever použil jadrovú zbraň,“ povedal zdroj z armády pre agentúru Jonhap.

„Inými slovami, hlavné mesto Severu bude premenené na popol a odstránené z mapy,“ dodal zdroj. Pchjongjang v piatok 9. septembra oznámil, že v súčasnosti dokáže nasadiť jadrovú hlavicu na balistickú strelu. Toto tvrdenie vyvolalo hnev a odsúdenie zvyšku sveta.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. septembra 2016

Odporúčané články