Sestry napísali Paškovi list, prečítajú ho pred jeho vilou

Odborové združenie plánuje stretnutie pred vilou Pavla Pašku v stredu 24. februára, čas ešte upresní.
BRATISLAVA 19. februára (WebNoviny.sk) – Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek (OZ SaPA) chce listom požiadať Pavla Pašku, podpredsedu strany Smer-SD, a zároveň podľa nich muža zodpovedného za zdravotníctvo počas vlády strany Smer, aby sa pričinil o návrat sestier do nemocníc. Informovala o tom v piatok predsedníčka OZSaPA Monika Kavecká. Pavol Paška je podľa sestier muž, pod ktorého vplyvom koná premiér Robert Fico. „List mu chceme doručiť priamo do jeho vily vo verejnom parku v Košiciach, kde ho chceme prečítať aj všetkým zúčastneným,“ priblížila

Odborové združenie plánuje stretnutie pred vilou Pavla Pašku v stredu 24. februára, čas ešte upresní. „Veríme, že nás prídu podporiť všetci obyvatelia, ktorým nielen záleží na kvalitnej zdravotnej starostlivosti v slovenských nemocniciach, ale aj na tom, aby nevznikol do budúcnosti precedens, že predseda vlády Slovenskej republiky napriek verejného prísľubu v priebehu niekoľkých dní alebo dokonca hodín zmení svoj postoj,“ vysvetlila Kavecká.

Ako uviedla, odbory v ostatnom týždni vyzývali predsedu vlády Roberta Fica, aby zabezpečil naplnenie svojho verejného sľubu z 5. februára o možnosti návratu všetkých sestier do svojich nemocníc na pôvodné pracoviská za rovnakých finančných podmienok. Podľa odborového združenia však premiér tieto výzvy ignoroval.

Premiér Robert Fico vo štvrtok zopakoval svoju výzvu, aby sestry pri návrate na voľné pracovné miesta individuálne rokovali s riaditeľmi nemocníc, a to za rovnakých podmienok ako v prípade sestier, ktoré v nemocniciach zostali, alebo sa už vrátili. Stručné vyhlásenie poskytol Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR. Reagoval tak na stredajšie vyhlásenie, v ktorom ho odbory vyzvali, aby splnil svoj sľub z 5. februára tohto roku o návrate sestier do nemocníc k pacientom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. februára 2016

Odporúčané články