Serena skrečovala zápas na Hopman Cupe, Česko prehralo

‚Zlatá‘ Austrália na Hopmanovom pohári zdolala USA a Ukrajina zdolala Česko.PERTH 5. januára (WebNoviny.sk) – Americká líderka svetového rebríčka tenistiek Serena Williamsová na rozdiel od pondelka síce nastúpila na svoj zápas na Hopmanovom pohári miešaných reprezentačných družstiev na tvrdom povrchu v austrálskom Perthe, ale napokon ho nedohrala. Za stavu 5:7, 1:2 odstúpila z duelu s bratislavskou rodáčkou v austrálskych farbách Jarmilou Wolfeovou, pred vydajom Gajdošovou.

Američania už nemôžu postúpiť do finále

„Zlatá“ Austrália teda v rámci súboja v základnej A-skupine MS tímov ITF viedla 1:0 a následne jej istotu triumfu dodal Lleyton Hewitt. Posledný mesiac v kariére hrajúci bývalý prvý muž hodnotenia ATP prekonal Jacka Socka 7:5, 6:4.

„Pre mňa je hranie pred domácim publikom vecou, ktorá mi bude chýbať najviac. Mal som v podvedomí, že to bol môj rozlúčkový večerný duel na Hopman Cupe. Bol som riadne vyhecovaný. Pre takéto situácie človek hrá,“ priznal 34-ročný budúci daviscupový kapitán Austrálčanov Hewitt, citovalo ho twitterové konto podujatia.

Mix bol už len formalitou a tiež v ňom uspeli domáci (7:6 /4/, 6:1), namiesto Sereny hrala Victoria Duvalová. Američania už nemôžu postúpiť do finále.

„Mám zápal v kolene, odchádza to len pomaly. Deje sa to, potrebujem však viac času,“ skonštatovala S. Williamsová a nevylúčila svoj štart proti Čechom: „Zatiaľ nerobím žiadne rozhodnutie. Beriem to deň za dňom. Je to naozaj len drobná patália a dostanem sa cez ňu.“

Česko podľahlo Ukrajine

Dvojnásobná spoludržiteľka Hopman Cupu Serena (v roku 2003 triumfovala s Jamesom Blakom a v sezóne 2008 s Mardym Fishom) v pondelok pre problémy s ľavým kolenom nechala hrať krajanku Victoriu Duvalovú a tím USA podľahol Ukrajine 1:2.

Spomenutí Ukrajinci, konkrétne Elina Svitolinová a Alexandr Dolgopolov, v utorok zvíťazili aj v druhom svojom vystúpení na tomto podujatí. Zásluhou singlových úspechov zdolali Čechov Karolínu Plíškovú s Jiřím Veselým 2:1. Svitolinová si poradila s Plíškovou 7:5, 6:2 a Dolgopolov takisto nestratil ani set s Veselým – 7:5, 7:6 (3). V záverečnej miešanej štvorhre Česi už iba prikrášlili celkovú prehru (6:3, 6:1).

„S mojím dnešným výkonom som naozaj spokojný. Veselý si tiež počínal dobre, nebol to ľahký zápas. Mal zopár dobrých úderov,“ povedal podľa oficiálnej stránky podujatia Dolgopolov.

A-skupina:

Česko – Ukrajina 1:2
Karolína Plíšková – Elina Svitolinová 5:7, 2:6
Jiří Veselý – Alexandr Dolgopolov 5:7, 6:7 (3)
Karolína Plíšková, Jiří Veselý – Elina Svitolinová, Alexandr Dolgopolov 6:3, 6:1

„zlatá“ Austrália – USA 3:0
Jarmila Wolfeová – Serena Williamsová 7:5, 2:1 – skreč, S. Williamsová odstúpila pre problémy s ľavým kolenom
Lleyton Hewitt – Jack Sock 7:5, 6:4
Jarmila Wolfeová, Lleyton Hewitt – Victoria Duvalová, Jack Sock 7:6 (4), 6:1

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. januára 2016

Odporúčané články