Schmiedlovú na Australian Open vyradila 18-ročná Kasatkinová

Zápas prvého kola Australian Open medzi slovenskou tenistkou Karolínou Schmiedlovou a Rusko Dariou Kasatkinovou trval iba 79 minút.MELBOURNE 18. januára (WebNoviny.sk) – Len krátko trvala účasť slovenskej ženskej tenisovej jednotky Karolíny Schmiedlovej na úvodnom grandslamovom turnaji novej sezóny Australian Open v Melbourne. Nasadená dvadsaťsedmička „pavúka“ ženskej dvojhry v 1. kole podľahla Ruske Darii Kasatkinovej za 79 minút 3:6, 3:6. Postupujúca bude v druhom kole čeliť víťazke zápasu Ana Konjuhová (Chor.) – Urszula Radwanská (Poľ.).

VŠETKY SPRÁVY Z AUSTRALIAN OPEN

Bol to prvý vzájomný zápas oboch súperiek z nastupujúcej tenisovej generácie. Víťazka sa prezentovala 21 víťaznými údermi a využila päť z ôsmich brejkových príležitostí. Schmiedlovej (29. v rebríčku WTA) zápas podľa štatistík nevyšiel: popri 11 víťazných úderoch „spáchala“ 40 nevynútených chýb, z toho 9 dvojchýb.

Obrazom: Najkrajšie momenty z prvého dňa Australian Open

Schmiedlovej tretie vystúpenie v hlavnej súťaži v Melbourne Parku bolo zatiaľ najkratším. Vlani aj predvlani sa prebojovala do 2. kola hoci ďalej nie. Maximom 21-ročnej zverenkyne trénera Milana Martinca na turnaji „veľkej štvorky“ zostáva 3. kolo z vlaňajšieho US Open v New Yorku a predvlaňajšieho Roland Garros v Paríži.

Odporúčame:

Cibulková na Australian Open skončila už v prvom kole

Rybáriková odvrátila mečbaly, je v 2. kole Australian Open

Stále iba 18-ročná rodáčka z Togliatti Kasatkinová sa pripravuje v zázemí trnavskej Empire Tennis Academy pod vedením trénera Vladimíra Pláteníka. Kasatkinová vlani na seba upozornila prienikom do 3. kola na grandslamovom US Open, na sklonku sezóny bola semifinále na podujatí Kremlin Cup v Moskve.

Schmiedlovej výhoda – o 40 miest vyššie rebríčkové postavenie – na kurte neplatila. V prvom sete rodáčka z Košíc až trikrát prišla o svoje podanie. Súperka jej ušla z 2:2 na 4:2 a za stavu 3:5 Kasatkinová premenila druhý setbal pri servise slovenskej rivalky – 3:6. Do druhého setu vstúpila mladá Ruska s renkingom 79 impozantne a prvých päť hier patrilo jej. Schmiedlová sa ešte predsa len spamätala, Jedno z dvoch odovzdaných podaní si vzala naspäť a znížila na 3:5. Vzápätí viedla ešte pri podaní súperky 30:0, ale to bolo z jej strany všetko. Kasatkinová predviedla štyri fiftíny v rade a premenila prvý mečbal.

Dvojhra žien – 1. kolo:
Daria Kasatkinová (Rus.) – Karolína Schmiedlová (SR-27) 6:3, 6:3 za 79 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. januára 2016

Odporúčané články