Schmiedlová sfúkla Trevisanovú a na Australian Open vyzve ďalšiu Talianku

17.1.2023 (Webnoviny.sk) – Slovenská ženská tenisová jednotka Anna Karolína Schmiedlová zaznamenala štvrté víťazstvo na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne za sebou, po úspešnej trojkolovej kvalifikácii zvládla aj prvý zápas v hlavnej súťaži.

V utorňajšom zápase 1. kola dvojhry zdolala 21. nasadenú Talianku Martinu Trevisanovú za 73 minút 6:3, 6:2 a o premiérový postup do 3. kola zabojuje proti jej krajanke Camile Giorgiovej, aktuálne 70. hráčke rebríčka WTA.

Schmiedlová, ktorej patrí v rebríčku WTA 105. priečka, hrá na Australian Open deviatykrát v kariére, do 2. kola dvojhry postúpila aj v rokoch 2014, 2015 a 2021. S 31-ročnou Giorgiovou sa doposiaľ stretla raz – vo finále halového turnaja v poľských Katoviciach v roku 2015 ju zdolala 2:0.

Schmiedlová je posledná slovenská zástupkyňa vo dvojhre v Melbourne Parku, keďže Kristína Kučová v 1. kole prehrala s Ruskou Dianou Šnajderovou. Medzi mužmi je stále v hre Alex Molčan, ktorý v 1. kole vyradil Švajčiara Stana Wawrinku a v 2. kole si zmeria sily so šiestym nasadeným Kanaďanom Felixom Augerom-Aliassimeom.

Australian Open – 1. kolo

výsledok

Anna Karolína Schmiedlová (SR) – Marta Trevisanová (Tal./21.) 6:3, 6:2 za 73 minút

Dvadsaťosemročná Košičanka neprehrala v úvodnej hre prvého setu ani jednu výmenu, celkovo v ňom trikrát zobrala súperke podanie a za stavu 5:3 premenila druhý setbal.

V druhom sete tiež uspela v prvých dvoch gemoch a postupne si vypracovala náskok 5:1. Za stavu 5:2 pri vlastnom podaní nedovolila Talianke uhrať ani bod a využila hneď prvý mečbal.

Schmiedlová dosiahla druhý triumf v treťom vzájomnom súboji s Trevisanovou.

Viac k témam: Australian Open v Melbourne
Zdroj: Webnoviny.sk – Schmiedlová sfúkla Trevisanovú a na Australian Open vyzve ďalšiu Talianku © SITA Všetky práva vyhradené.