Schmiedlová prehrala prvý set so Stosurovou z 5:1 a 40:15

Po sobotňajších dvojhrách súboja Slovensko – Austrália je stav nerozhodný 1:1.BRATISLAVA 7. februára (WebNoviny.sk) – Líderka domáceho tímu Karolína Schmiedlová prehrala prvý set úvodnej nedeľňajšej dvojhry, celkovo tretej, s jednotkou hostiek Samanthou Stosurovou za 58 minút tesne 6:7 (5) v rámci víkendového bratislavského stretnutia Slovensko – Austrália v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2016 tenisových reprezentačných družstiev žien. Schmiedlová pritom viedla 5:1 a 40:15 pri svojom podaní.

Výsledky sobotňajších dvojhier:

Schmiedlová predviedla skvelý obrat, Čepelová prehrala

V súlade s očakávaniami je po sobotňajších singloch stav 1:1. Najprv si Schmiedlová poradila s debutantkou Arinou Rodionovovou za 182 minút 5:7, 7:5, 6:0 z manka 5:7, 1:4 s dvojitým brejkom. Následne na tvrdom povrchu DecoColor pod zatiahnutou strechou vypredanej Aegon arény NTC nestačila Jana Čepelová na Stosurovú, podľahla jej za 76 minút 3:6, 4:6, hoci začala sľubne 3:1.

Obrazom: Fedcupový súboj Slovensko – Austrália

Pohár federácie 2016 tenisových reprezentačných družstiev žien – II. svetová skupina – 1. kolo:
* 6. – 7. februára, Bratislava, Aegon aréna NTC, tvrdý povrch DecoColor pod zatiahnutou strechou

SLOVENSKO – AUSTRÁLIA 1:1 po sobotňajších dvojhrách

Nedeľa – dvojhra:
Karolína Schmiedlová – Samantha Stosurová 6:7 (5) po I. sete za 58 minút

Karolína Schmiedlová – Arina Rodionovová 5:7, 7:5, 6:0 za 182 minút (63, 87, 32)
Jana Čepelová – Samantha Stosurová 3:6, 4:6 za 76 minút (34, 42)