Schmiedlová je vo štvrťfinále na turnaji WTA v Kluži, víťaznú šnúru natiahla už na sedem zápasov

4.8.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová na turnaji WTA v rumunskom Kluži postúpila už do štvrťfinále dvojhry žien. Na okruhu ťahá sedemzápasovú šnúru bez prehry, keď predtým ovládla turnaj v srbskom Belehrade.

V stredajšom súboji osemfinálového 2. kola v Rumunsku zdolala za 97 minút šestku „pavúka“ Slovinku Kaju Juvanovú 7:6 (7), 6:0. V boji o semifinále na Slovenku čaká víťazka neskoršieho duelu medzi Srbkou Aleksandrou Kruničovou a nasadenou trojkou domácou Anou Bogdanovou.

Schmiedlová síce v prvom sete prišla v tretej hre o podanie, v ôsmej však brejkla súperku. Pri servise Juvanovej potom nevyužila dva setbaly, v skrátenej hre odvrátila tri takéto šance Slovinky a sama premenila prvú svoju možnosť v tajbrejku. Druhý set už bol plne v réžii Slovenky, ktorá Juvanovej povolila iba šesť loptičiek.

V Kluži sa v osemfinále dvojhry žien predstaví aj Kristína Kučová, vo štvrtok na nasadenú osmičku čaká domáca Irina Maria Barová.

Viac k témam: WTA Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Schmiedlová je vo štvrťfinále na turnaji WTA v Kluži, víťaznú šnúru natiahla už na sedem zápasov © SITA Všetky práva vyhradené.