Šarapovová je vždy pripravená hrať vo Fed Cupe, odkazuje Tarpiščev Slovenkám

353424_maria sarapovova 640x420.jpg

MOSKVA 26. septembra (WebNoviny.sk) – Maria Šarapovová je v zásade pripravená hrať 10. – 11. februára 2018 za hostky v NTC v Bratislave v stretnutí Slovensko – Rusko v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie tenisových reprezentačných družstiev žien.

„Je ´ready´ hrať na olympijských hrách 2020 v Tokiu a vždy aj ´ready´ nastúpiť vo Fed Cupe. Samozrejme, dôležitá je lokácia zápasu,“ vyhlásil pre ruskú agentúru TASS prezident národnej federácie FTR Šamiľ Tarpiščev, niekdajší kapitán „zbornej“, ktorý odovzdal taktovku Anastasii Myskinovej.

Odporúčame:
Aktualizované: Slovenské tenistky vyzvú Rusky vo Fed Cupe

Tridsaťročná držiteľka kariérneho Grand Slamu a niekdajšia líderka singlového renkingu WTA Šarapovová sa v apríli vrátila do akcie po dištanci na 15 mesiacov za meldóniové porušenie antidopingových pravidiel.

Šarapovová má v PF štatistiku 7:1, a to výlučne vo dvojhre. V novembri 2015 vo finále v Prahe proti domácim Českám dodala svojmu tímu dva singlové body, keď prekonala Karolínu Plíškovú aj Petru Kvitovú, ale Rusky napokon prehrali 2:3.

Rusky sa stali súperkami Sloveniek minulú stredu na londýnskom žrebe. V bilancii zo vzájomných súbojov vedú 3:0, pričom všetky víťazstvá mali výsledkovú podobu 3:2. Naposledy to bolo v moskovskom semifinále edície 2013, v ktorom Slovenkám nestačil náskok 2:0.

Viac k témam: Maria Šarapovová, Pohár federácie – Fed Cup, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk – Šarapovová je vždy pripravená hrať vo Fed Cupe, odkazuje Tarpiščev Slovenkám © SITA Všetky práva vyhradené.

26. septembra 2017

Odporúčané články