Samozvaný prorok si ľahol na mŕtveho a snažil sa ho oživiť, polícia v Etiópii ho následne zatkla

381814_thinkstockphotos 479401048 676x451.jpg

BRATISLAVA 21. júla (WebNoviny.sk) – V Etiópii zatkli samozvaného proroka po tom, ako sa mu nepodarilo znovu priviesť k životu mŕtveho muža. Getayawkal Ayele sa vraj pokúšal Belaya Biftu oživiť tým, že si naňho ľahol a opakovane kričal „Belay, zobuď sa“. Keď sa mu to nepodarilo, rozčúlení príbuzní mŕtveho muža na neho zaútočili.

Pred útokom ho zachránila až polícia. To však neznamená, že sa vyhne problémom. Nevhodné nakladanie s telami mŕtvych je totiž v Etiópii trestným činom. Muž tak podľa miestneho policajného veliteľa skončil vo väzbe, informuje spravodajský portál BBC.

Odporúčame:
Aktualizované: Pri útoku v autobuse v nemeckom meste Lübeck sa zranilo desať ľudí, polícia páchateľa zatkla

Getayawkal Ayele podľa obyvateľov mesta Galilee v etiópskom regióne Oromia navštívil rodinu mŕtveho a porozprával im príbeh o Lazarovi, ktorého podľa Nového zákona vzkriesil Ježiš. Rodina vraj následne súhlasila, že mŕtveho vykopú. Jeden zo svedkov incident nakrútil a video sa začalo šíriť po sociálnych sieťach.

Viac k témam: Etiópia, polícia, prorok
Zdroj: Webnoviny.sk – Samozvaný prorok si ľahol na mŕtveho a snažil sa ho oživiť, polícia v Etiópii ho následne zatkla © SITA Všetky práva vyhradené.

21. júla 2018

Odporúčané články