Sagan opäť uspel na horskom bicykli, vyhral preteky v Utahu

Na podujatí Midweek MTB Race v Park City v americkom Utahu zvíťazil Peter Sagan s veľkým náskokom 6:34 min pred Geoffom Montaguem.UTAH 12. augusta (WebNoviny.sk) – Peter Sagan zaznamenal ďalšie víťazstvo v rámci prípravy na olympijské preteky horských bicyklov v Riu de Janeiro.

Na podujatí Midweek MTB Race v Park City v americkom Utahu zvíťazil s veľkým náskokom 6:34 min pred Geoffom Montaguem. Tretí skončil s odstupom 6:36,7 min John Osguthorpe.

Odporúčame:

Sagan pred Riom vyhral preteky horských bicyklov v USA

Sagan ide do Ria s hrdosťou, na výzvu je pripravený

Podľa informácií na facebookovom profile pretekov Midweek MTB Race Sagan sa na rozdiel od predchádzajúceho podujatia Pierre´s Hole 50/100 Bike Race tentoraz predstavil v kategórii profesionálov a na štarte dal súperom dvojminútový náskok.

„Som rád, že sa môžem predstaviť na týchto pretekoch v tomto peknom prostredí. Je to pre mňa príprava na olympijské hry,“ povedal Peter Sagan v krátkom videu na facebookov profile pretekov. Peter Sagan by sa mal v dejisku OH v Riu de Janeiro objaviť 14. augusta, hoci jeho preteky v cross-country prídu na rad až v posledný deň súťaží 21. augusta.

Jeho najbližším človekom v Riu okrem manželky Katky bude dlhoročný tréner Peter Zánický. „Do Brazílie odlietame s masérom 13. augusta, na druhý deň by som sa mal v Riu stretnúť už s Petrom. Chce prísť v predstihu a priamo na mieste absolvovať záverečnú prípravu, aby sa dobre aklimatizoval a oboznámil s konkrétnymi podmienkami,“ potvrdil pre denník Pravda Peter Zánický.

Midweek MTB Race – Pro Men – výsledky:

1. Peter Sagan 1:04:05,6 h, 2. Geoff Montague +6:34,7 min, 3. John Osguthorpe +6:36,7, 4. Justin Desilets +8:28,8, 5. Brett Denney +9:26,3

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. augusta 2016

Odporúčané články