Sagan kritizuje jazdcov na Tour, chýba im rešpekt či rozum

Dvadsaťšesťročný Sagan porovnáva obdobie, keď pred šiestimi rokmi začal v profipelotóne s dneškom a vidí rozdiely – smerom k horšiemu.

CHERBOURG 4. júla (WebNoviny.sk) – Peter Sagan to povedal už niekoľkokrát, ale teraz znie kritika z úst momentálneho lídra cyklistickej Tour de France ešte o čosi naliehavejšie.

Spôsob jazdy niektorých cyklistov v pelotóne je veľmi nebezpečný, chýba im rešpekt, sebakontrola či skôr ochota viac sa zamýšľať nad spôsobom svojho počínania na bicykli.

VŠETKO O TOUR DE FRANCE

Je to akoby jazdcom chýbal rozum. Výsledkom sú hlúpe pády, jazdenie sa stáva veľmi nebezpečným. Keď je mokro, nikto nebrzdí, a je len logické, že nasledujú pády. Takto sa dnes jazdí. Vlani to bolo zlé a teraz je to ešte horšie. Dnes som v žltom drese, ale zajtra môžem byť po páde na ceste domov,“ cituje kritického Petra Sagana portál Velonews článkom z dielne AFP.

Dvadsaťšesťročný Sagan porovnáva obdobie, keď pred šiestimi rokmi začal v profipelotóne s dneškom a vidí rozdiely – smerom k horšiemu. „Keď som bol na Tour de France prvýkrát, bolo to iné. Dnes je veľmi náročné užiť si preteky, všetci jazdia tak, ako keby sa nestarali, čo bude ďalej. Dopredu sa tlačia pretekári, ktorí poriadne nevedia jazdiť. V posledných 50 km je tam sedem šprintérskych vláčikov všetkých silných tímov a neberú ohľad na ostatných. Za každú cenu chcú byť vpredu,“ pokračoval Sagan.

Viac z druhej etapy 103. ročníka Tour de France:

Video: Skvelý Sagan vyhral druhú etapu Tour de France

Obrazom: Sagan je prvýkrát žltý, na Tour má aj zelený dres

Sagan sa v cieli hádal, že nevyhral, ostal veľmi prekvapený

Majiteľ žltého aj zeleného dresu na Tour de France 2016 na zdôraznenie svojich slov použil aj príklady z minulosti. „Keď niekto jazdil bez rešpektu, ostatní do neho hádzali fľaše s vodou alebo dostal pumpou na hustenie kolies. Dnes sa to už nedeje. Cyklistika sa veľmi zmenila odvtedy, keď som začínal v roku 2010. Dnes sa každý stará len o seba, chýba rešpekt a úcta,“ poznamenal štvornásobný víťaz bodovacej súťaže na TdF.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2016

Odporúčané články