Sagan a Froome si obliekli kimoná, predstavia sa v Japonsku

Vlani Peter Sagan na exhibičnom podujatí v Saitame chýbal, pred dvoma rokmi skončil druhý za Nemcom Marcelom Kittelom.

SAITAMA 28. október (WebNoviny.sk) – Všetci štyria víťazi cenných tričiek z tohtoročnej Tour de France vrátane Slováka Petra Sagana sa predstavia v poslednú októbrovú sobotu na exhibičnom cyklistickom podujatí Saitama Critérium v Japonsku.

Preteky za účasti celkového šampióna Tour de France Christophera Frooma (Sky), víťaza vrchárskej súťaže Rafala Majku (Tinkoff), najlepšieho muža súťaže mladých jazdcov Adama Yatesa (Orica-BikeExchange) a už spomenutého 5-násobného šampióna bodovacej súťaže Petra Sagana sa pravidelne uskutočňujú od roku

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal, ale pred dvoma rokmi skončil druhý za Nemcom Marcelom Kittelom a pred troma rokmi rovnako druhý, ale za Froomom. Obávaný šprintér tímu Etixx – QuickStep Kittel tento rok tiež oznámil svoju účasť. Vlaňajší víťaz Nemec John Degenkolb bude chýbať. Z končiaceho tímu Tinkoff by sa okrem P. Sagana a Majku mali predstaviť aj ďalší Slovák Michael Kolář a ešte jeden Poliak Pawel Poljanski.

Odporúčame:

Peter Sagan sa opäť stal Flámom roka

Peter Sagan je historická jednotka SR v športovom marketingu

Účastníci pretekov vrátane Petra Sagana si v rámci piatkovej kultúrnej akcie obliekli na seba kimoná a absolvovali promenádu centrom mesta. Jej súčasťou bola aj imitácia cisárskej svadby. Sagan spoločne s Francúzom Bardetom, Nemcom Kittelom či Britom Yatesom mali kimoná určené pre ministrov, Froome mal tú česť obliecť si na seba národný odev určený iba japonskému cisárovi.

Takéto privilégium nemal ani americký prezident. Bol som v strese,“ priznal trojnásobný víťaz Tour de France Froome. Cyklisti si vyskúšali aj tradičné japonské jedlo či sa pokúšali niečo zahrať na japonských nástrojoch. Dokonca sa niektorí snažili upiecť koláč z ryžového cesta mochi, ktorý si Japonci zvyknú servírovať na Nový rok. „Nikdy som nič podobné nejedol, ale ujde to,“ skonštatoval nemecký šprintér Marcel Kittel pre portál letour.fr.

V Saitame sa v sobotu po 4.00 h SELČ bude jazdiť individuálna časovka, aj preteky s hromadným štartom. Súťažiť sa bude na 3,1 km dlhom uzavretom okruhu v centre mesta Saitama. Hlavné preteky sa budú jazdiť na 19 okruhov. Tretí, siedmy, jedenásty a pätnásty prejazd budú bodované piatimi až jedným bodom a z tohto hodnotenia vzíde víťaz bodovacích pretekov. V uliciach sa podľa organizátorov očakáva 100 000 divákov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. októbra 2016

Odporúčané články