Ryanair čelí obvineniam zo zavádzania cestujúcich po tom, čo spoločnosť zrušila tisícky letov

353645_ryanair 3 640x420.jpg

BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Britský úrad pre leteckú prepravu (CAA) vo štvrtok obvinil spoločnosť Ryanair zo „systematického zavádzania“ cestujúcich v kauze tisícok zrušených letov.

Oznámenie znamená začiatok procesu, ktorý môže vyústiť až do podania súdnej žaloby. Ryanair zavádzal, keď tvrdil, že nemal povinnosť presmerovať cestujúcich na alternatívne lety, tvrdí úrad. Informáciu priniesol portál bbc.com.

Odporúčame:
Ryanair redukuje cestovný poriadok počas zimnej sezóny, bude mať o 25 lietadiel menej

Krok prichádza po tom, čo nízkonákladový prepravca oznámil, že medzi novembrom a marcom ruší ďalších zhuba 18 tis. letov, čo zasiahne približne 400 tis. pasažierov. Ešte v polovici septembra Ryanair ohlásil, že počas šiestich týždňov v septemberi a októbri zruší 2 100 letov pre nedostatok pilotov.

Ani v jednom z oboch prípadov spoločnosť neposkytla zakázníkom „potrebné a presné“ informácie o ich právach, tvrdí úrad pre leteckú prepravu. V oznámaní na svojej internetovej stráne Ryanair neinformoval, že má povinnosť nahradiť cestujúcim všetky výdavky, ktoré vznikli v dôsledku rušenia letov, vrátane stravy, ubytovania a dopravy za alternatívnymi prepravcami.

Viac k témam: Britský úrad pre leteckú prepravu CAA, Ryanair, zavádzanie, zrušenie letov
Zdroj: Webnoviny.sk – Ryanair čelí obvineniam zo zavádzania cestujúcich po tom, čo spoločnosť zrušila tisícky letov © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2017

Odporúčané články