• Fotonovinky
  • Ryan Lochte prišiel o sponzorov pre škandál na olympiáde

Ryan Lochte prišiel o sponzorov pre škandál na olympiáde

Koniec spolupráce s americkým plavcom Ryanom Lochtem oznámili zatiaľ štyri značky.NEW YORK 23. augusta (WebNoviny.sk) – Americký plavec Ryan Lochte platí daň za svoje neslávne vystúpenie na olympijských hrách v Riu de Janeiro, z ktorého si nik nebude pamätať zlato so štafetou na 4×200 m voľný spôsob, zato škandál na čerpacej stanici áno.

Hneď štyria sponzori sa bezprostredne po skončení OH 2016 zriekli ďalšej spolupráce so šesťnásobným olympijským víťazom, ktorý klamal o svojom nočnom výlete s troma kolegami z tímu USA. Tvrdil, že sa stali obeťami lúpežného prepadnutia, ale vyšetrovanie odhalilo vandalizmus štvorice podnapitých športovcov.

Odporúčame:

Lochte trvá na svojej verzii, že v Riu naňho mierili zbraňou

Speedo dá peniaze nadácii

Výrobca plaviek Speedo, módny dom Ralph Lauren, značka kozmetiky Syneron-Candela a japonský producent matracov airweave – tí všetci nechcú mať nič spoločné s 32-ročnou hviezdou bazénov aj šoubiznisu. Speedo USA radšej 50-tisíc amerických dolárov vyčlenených pre Lochteho poukáže na účet nadácie Save The Children, konkrétne na pomoc brazílskym deťom.

„Viac ako desať rokov bol Ryan dôležitým členom tímu Speedo a bolo to víťazné spojenie. Nemôžeme však zatvárať oči pred správaním, ktoré nekorešponduje s hodnotami našej značky. Vážime si všetko, čo dosiahol, a veríme, že sa z tejto skúsenosti poučí a posunie sa ďalej,“ uviedla spoločnosť so sídlom v Anglicku.

Lochte sa za svoje správanie ospravedlnil

Ralph Lauren, ktorý vybavil výpravu USA pre OH 2016 oblečením, nemieni s Lochtem obnoviť zmluvu rovnako ako japonská firma. „Od našich zamestnancov vyžadujeme vysoké štandardy a to isté očakávame aj od našich obchodných partnerov,“ pridala sa značka Syneron-Candela. Plavec zatiaľ reagoval iba na postoj jedného zo svojich sponzorov: „Rešpektujem rozhodnutie Speedo. Som mu vďačný za príležitosti, ktoré mi naše partnerstvo poskytlo.“

Lochte sa za svoje správanie ospravedlnil, ale zrejme sa nevyhne sankciám od národného olympijského výboru (USOC) či Plaveckej federácie USA (USA Swimming). Medzinárodný olympijský výbor (MOV) už pre tento prípad účelovo zriadil disciplinárnu komisiu a situáciu sleduje tiež Medzinárodná plavecká federácia (FINA).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. augusta 2016

Odporúčané články