Rusko pravdepodobne zhromažďuje riadené strely, použiť ich môže na zničenie ukrajinskej civilnej infraštruktúry

509514_russia_ukraine_49292 1 676x451.jpg

21.11.2023 (SITA.sk) – Rusko už takmer dva mesiace nepoužilo svoje „popredné riadené strely“, ktoré vystreľuje zo svojej flotily ťažkých bombardérov. Podľa spravodajského hlásenia britského ministerstva obrany o vojne na Ukrajine pravdepodobne zhromažďuje značné zásoby týchto zbraní.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Je pravdepodobné, že Moskva použije tieto rakety, ak sa rozhodne zopakovať vlaňajšiu zimnú kampaň na zničenie ukrajinskej civilnej infraštruktúry. Na svojej webstránke o tom informuje denník The Guardian.

Ministerstvo na platforme X tiež uviedlo, že Rusko cez víkend poslalo na Ukrajinu zhruba 50 dronov Šáhid, ktoré primárne smerovali na Kyjev. Podľa rezortu to bolo na dvoch osiach: od Kurska na východe a od Krasnodaru na juhovýchode.

Jedným z cieľov Ruska bolo pravdepodobne degradovať ukrajinskú protivzdušnú obranu a sformovať bojový priestor pred akoukoľvek koordinovanou zimnou kampaňou útokov proti ukrajinskej energetickej infraštruktúre,“ uvádza Londýn.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk – Rusko pravdepodobne zhromažďuje riadené strely, použiť ich môže na zničenie ukrajinskej civilnej infraštruktúry © SITA Všetky práva vyhradené.

21. novembra 2023

Odporúčané články