Rusko posilní vojenskú prítomnosť v západnom pohraničí

Krajina reaguje na zvýšené aktivity Severoatlantickej aliancie (NATO) vo východnej Európe.

Moskva 29. júna (WebNoviny.sk) – Približne 10.000 vojakov a 2000 vozidiel vyšle Ruská federácia v priebehu roka na západné hranice krajiny v reakcii na zvýšené aktivity Severoatlantickej aliancie (NATO) vo východnej Európe.

Konanie našich západných kolegov nás núti k strategickej odpovedi,“ uviedol dnes v Kubinke pri Moskve v tejto súvislosti podľa tlačových agentúr Interfax a DPA ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Šéf rezortu obrany v Moskve avizoval tento krok už opakovane, avšak doteraz neuviedol konkrétne číselné údaje.
Podľa dnešného Šojguovho vyjadrenia zostáva situácia na západnej hranici Ruskej federácie v dôsledku aktivít NATO a USA nestabilná. Ide neutralizovanie možných hrozieb, konštatoval minister a na ilustráciu neustáleho približovania sa USA i ďalších členských štátov aliancie k Rusku uviedol v máji čiastočne sprevádzkovaný protiraketový štít v Rumunsku, ktorý Moskva vníma ako masívne ohrozenie svojej bezpečnosti.

Ako pripomína tlačová agentúra DPA, na blížiacom sa summite NATO, ktorého dejiskom bude v dňoch 8.-9. júla Varšava, sa očakáva rozhodnutie o posilnení vojenskej prítomnosti aliancie v štyroch štátoch susediacich s Ruskom – Poľsku, Litve, Estónsku a Lotyšsku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. júna 2016

Odporúčané články