Ruskí pátrači na Sibíri objavili nezvestné hasičské lietadlo

Jednou z verzií je, že v podmienkach zlej viditeľnosti a vzhľadom na let v nízkej výške sa lietadlo, ktoré sa podieľalo na hasení lesných požiarov, mohlo zachytiť o porast na sopke alebo do nej naraziť.

Moskva 3. júla (WebNoviny.sk) – Pozemná skupina záchranárov dnes na ruskej Sibíri objavila lietadlo Il-76, ktoré bolo nasadené na hasenie lesných požiarov a od piatku bolo nezvestné. Informovala o tom agentúra TASS.

Lietadlo sa našlo v oblasti, ktorá bola vytypovaná ako pravdepodobné miesto, kde by sa lietadlo mohlo nachádzať, uviedol pre TASS nemenovaný predstaviteľ záchranárskeho tímu.

Lietadlo sa našlo štyri kilometre južne od dediny Rybnyj Ujan na svahu jednej zo sopiek. „Stroj je vo vysokom stupni deštrukcie,“ dodal zdroj. Na miesto nálezu sa začali presúvať ďalšie tímy záchranárov.

Podľa TASS je možné, že lietadlo havarovalo po kontakte so sopkou. Jednou z verzií je, že v podmienkach zlej viditeľnosti a vzhľadom na let v nízkej výške sa lietadlo, ktoré sa podieľalo na hasení lesných požiarov, mohlo zachytiť o porast na sopke alebo do nej naraziť. Zdroj zdôraznil, že ide len o jednu z hypotéz. Dodal, že vyšetrovanie leteckého nešťastia sa ešte len začína.

Spojenie s lietadlom, ktoré v piatok ráno odštartovalo hasiť požiare v jednom z okresov Irkutskej oblasti, sa prerušilo asi hodinu po štarte. Na palube najväčšieho stroja svojho druhu, ktorý dokáže na miesto požiaru prepraviť a zhodiť tam pri jedinom lete 42 ton vody, bolo desať osôb.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júla 2016

Odporúčané články