Ruské stroje narušili vzdušný priestor Estónska

Elektronický identifikačný systém ruského lietadla bol síce zapnutý, jeho posádka však nenadviazala kontakt s riadením letovej prevádzky.

TALLINN 2. novembra (WebNoviny.sk) – Estónsko obvinilo dnes susedné Rusko z opätovného narušenia svojho vzdušného priestoru.

Armáda pobaltského členského štátu Severoatlantickej aliancie (NATO) už v utorok informovala, že lietadlo typu Antonov An-148 ruských pohraničných síl vstúpilo do estónskeho vzdušného priestoru bez povolenia neďaleko ostrova Vaindloo vo Fínskom zálive a zdržiavalo sa v ňom približne jednu minútu.

Elektronický identifikačný systém lietadla bol síce zapnutý, jeho posádka však nenadviazala kontakt s riadením letovej prevádzky, uvádzalo sa vo vyhlásení. Podľa dnešných informácií armádnych zdrojov došlo v utorok večer k ďalšiemu narušeniu estónskeho vzdušného priestoru v rovnakej oblasti, a to strojom rovnakého typu asi na 30 sekúnd, uviedla tlačová agentúra DPA.

Estónske ministerstvo zahraničných vecí predvolalo ruského veľvyslanca v Tallinne, aby mu odovzdalo protestnú nótu.
Celkovo išlo o šiesty a siedmy prípad narušenia vzdušného priestoru krajiny ruskými lietadlami v tomto kalendárnom roku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. novembra 2016

Odporúčané články