Ruské námorné a pozemné sily majú cvičenie na Kryme

Podporné tímy ruských ozbrojených síl precvičujú logistickú a materiálnu podporu silám na Kryme. MOSKVA 19. augusta (WebNoviny.sk) – Ruské námorné a pozemné sily uskutočňujú logistické cvičenie na Kryme, ktorý Moskva v roku 2014 zabrala Ukrajine, oznámila to agentúra Reuters s odvolaním sa na ruské ministerstvo obrany.

Námestník ministra obrany armádny generál Dmitrij Bulgakov ruskej agentúre RIA Novosti povedal, že podporné tímy ruských ozbrojených síl precvičujú logistickú a materiálnu podporu silám na Kryme. Podporné lode Čiernomorskej flotily cvičia vlečenie a záchranné práce na mori.

Logistické jednotky Južného vojenského okruhu Ruskej federácie uskutočňujú cvičnú evakuáciu vojenských zariadení z bojiska, transport vojenskej výzbroje a hromadné tankovanie lietadiel na cvičisku Opuk v oblasti rovnomennej stolovej hory.

„Logistické podporné jednotky začali vykonávať praktické úlohy logistickej podpory v námorných a pozemných okruhoch Krymskej republiky,“ citovala RIA Novosti Bulgakova.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. augusta 2016

Odporúčané články