Rusi prijali zákon o dopingu, trénerom hrozí väzenie

Legislatíva je zameraná na prípady, keď tréneri nútia neplnoletých športovcov k podvodom.MOSKVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Ruská Štátna duma schválila zákon o dopingu, ktorý môže poslať do väzenia trénerov nútiacich svojich zverencov k užívaniu zakázaných látok. Návrh prešiel jednomyseľne na štvrtkovej schôdzi. Obsahuje okrem iného sadzobník trestov pre trénerov a športových funkcionárov.

Horná hranica je pokuta 300-tisíc rubľov (4261 eur), resp. odňatie slobody na jeden rok. Podľa poslanca a prezidenta Ruského olympijského výboru Alexandra Žukova je prijatie legislatívy dôkazom, že krajina plní svoje záväzky v boji proti dopingu. Vyzdvihol zacielenie na prípady, keď tréneri nútia neplnoletých športovcov k podvodu.

Rusko už vyše roka nesie následky zistení o systematickom dopovaní a následnom krytí nepriaznivých výsledkov testovania s podielom štátnych inštitúcií. V decembri by kanadský právnik Richard McLaren mal zverejniť úplnú správu o svojom vyšetrovaní, ktorým ho poverila Svetová antidopingová agentúra (WADA). Predbežné výsledky viedli k neúčasti ruských športovcov na viacerých súťažiach Hier XXXI. olympiády v Riu de Janeiro.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2016

Odporúčané články