Rusi identifikovali podozrivých z útoku na Airbus A321

Ruské lietadlo Airbus A321 spoločnosti Metrojet s 224 osobami na palube, smerujúce z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch do Petrohradu, sa zrútilo na Sinajskom polostrove 31. októbra.MOSKVA 24. decembra (WebNoviny.sk) – Moskva identifikovala skupiny podozrivé z októbrového bombového útoku na ruské lietadlo nad Egyptom, pri ktorom zahynulo 224 ľudí. Oznámil to bez spresnenia riaditeľ ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexandr Bortnikov, informovala agentúra Reuters.

Obrazom: Havária Airbusu A321

Ruské lietadlo Airbus A321 spoločnosti Metrojet s 224 osobami na palube, smerujúce z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch do Petrohradu, sa zrútilo na Sinajskom polostrove 31. októbra. Všetci pasažieri i členovia posádky zahynuli. Takmer všetky obete tragédie boli občanmi Ruskej federácie.

Odborníci z FSB určili typ výbušniny, aká mohla byť použitá pri útoku, informoval 15. decembra ruský denník Kommersant. Podľa neho nálož nebola veľká a podľa všetkého bola vyrobená zo zahraničnej výbušniny, podobnej plastickej trhavine. Nálož bola umiestnená pod sedadlom v koncovej časti pravej strany lietadla.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. decembra 2015

Odporúčané články