Rúhání varoval Trumpa pred jeho krajinou, vojna s Iránom je matkou všetkých vojen

381875_austria_iran_55743 bb18933a5b23417794b363371e94582c 676x427.jpg

TEHERÁN 22. júla (WebNoviny.sk) – Iránsky prezident Hasan Rúhání vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby sa zmieril s Iránom, informovala v nedeľu polooficiálna tlačová agentúra ISNA.

Američan musí pochopiť, že mier s Iránom je matkou všetkého mieru a vojna s Iránom matkou všetkých vojen,“ varoval podľa agentúry Rúhání s tým, že Trump by sa mal prestať „hrať s levím chvostom“ a vyhrážať sa Iránu, lebo to bude ľutovať.

Odporúčame:
Úplné stiahnutie Iránu zo Sýrie je nerálne, mali by rokovať na kompromise

Trump už tento rok odstúpil od medzinárodnej dohody, ktorá mala Teheránu zabrániť vo vývoji jadrových zbraní, a nariadil na Irán uvaliť sankcie. Poznamenal vtedy, že iránski lídri ho určite oslovia a budú žiadať, aby sa nejako dohodli, no to sa nestalo a Irán rokovania odmieta.

Rúhání už v minulosti na Trumpa slovne zaútočil, keď sa vyhrážal obnovením sankcií, keď rozhodol o premiestnení americkej ambasády v Izraeli do Jeruzalema, a tiež v súvislosti s jeho kontroverzným cestovným zákazom pre občanov vybraných prevažne moslimských krajín.

Viac k témam: Donald Trump, Hasan Rúhání
Zdroj: Webnoviny.sk – Rúhání varoval Trumpa pred jeho krajinou, vojna s Iránom je matkou všetkých vojen © SITA Všetky práva vyhradené.

22. júla 2018

Odporúčané články