Ropu podporila snaha Moskvy a Rijádu o stabilizáciu ťažby

Dvaja najväčší producenti ropy sa dohodli, že budú postupovať spoločne s cieľom stabilizovať globálnu ťažbu ropy.NEW YORK 6. septembra (WebNoviny.sk) – Ceny ropy sa v pondelok zvýšili. Reagovali tak na dohady o možnom zmrazení ťažby po tom, ako sa Rusko a Saudská Arábia, čiže dvaja najväčší producenti ropy, dohodli, že budú postupovať spoločne s cieľom stabilizovať globálnu ťažbu.

Hneď po zverejnení tejto správy sa cena ľahkej americkej ropy zvýšila o 99 centov, čiže o 2,2 percenta na úroveň 45,43 USD za barel. Išlo o rast ceny v elektronickom obchodovaní na newyorskej komoditnej burze, keďže trhy v USA boli v pondelok pre štátny sviatok zatvorené.

Časť ziskov si severoamerická ropa udržala aj v utorok ráno, oproti uzatváracej úrovni predošlého riadneho obchodovacieho dňa bola v elektronickom obchodovaní vyššie o 82 centov, a to na úrovni 45,26 USD za barel. Cena severomorskej ropy Brent, ktorá je medzinárodnou referenčnou cenou, bola oproti predchádzajúcemu riadnemu obchodovaciemu dňu vyššie o 5 centov na úrovni 47,68 USD za barel.

(1 EUR = 1,1156 USD)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. septembra 2016

Odporúčané články