Rodinné bývanie s pridanou hodnotou

BRATISLAVA 9. augusta (WBN/PR) – Čo by ste odpovedali na otázku, aké je vaše vysnívané bývanie? Napadá vám obľúbená fráza „malý domček s bielym plotom a záhradou“? Keby ste sa zamysleli lepšie, asi by ste prišli na to, že v skutočnosti ste o niečo náročnejší. Reálny život totiž prináša množstvo situácií, ktoré sa zvládajú oveľa lepšie, pokiaľ bývate na tom správnom mieste…

Výber lokality je tým prvým krokom k tomu, aby sa vám bývalo naozaj dobre. Život vám značne uľahčí pokiaľ budete mať dobré dopravné spojenie, dostupné obchody a služby, zdravotnú starostlivosť či školy. Skutočnou špičkou, pokiaľ ide komfort bývania, ponúka model komunitného bývania známy zo zahraničia ako Full Service Housing. „Hlavnými atribútmi fullservisovej obytnej zóny sú vysoká miera bezpečia a súkromia, ale aj vysoký komfort bývania vďaka kultivovanému prostrediu, a komplexným službám, ktoré poskytuje správca areálu,“ vysvetľuje Jozef Šimek, projektový manažér Záhorských sadov – prvého obytného súboru na Slovensku, kde bol tento model využitý. „Základom takejto obytnej štvrte určenej primárne pre individuálne rodinné domy, je kvalitne riešený urbanizmus s vysokým štandardom vybavenosti a infraštruktúry. Samozrejmosťou sú udržiavané prístupové cesty a chodníky, spoločné priestory vybavené mobiliárom pre relax veľkých i malých obyvateľov spolu s profesionálne riešenou zeleňou,“ približuje Šimek.

Záhorské sady sú vo svojom princípe súkromnou uzavretou komunitou. Majitelia pozemkov a rodinných domov sa podieľajú na rozhodovaní a hospodárení so spoločným majetkom prostredníctvom občianskeho združenia. Z členských poplatkov sa platia všetky výdavky spojené so správou spoločných priestorov, ktorú zabezpečuje správcovská spoločnosť. „Medzi štandardné služby, ktoré zabezpečujeme v rámci tejto obytnej zóny, patrí starostlivosť o zeleň a závlahu, osvetlenie, údržba ciest a chodníkov počas celého roka, 24 hodinová strážna služba, odvoz odpadu či starostlivosť o detské ihrisko,“ hovorí Martin Kanis, Managing Director spoločnosti HomePro s.r.o. „Ako nadštandard si u nás môže každý obyvateľ objednať prakticky čokoľvek, počnúc jednotlivými službami ako je starostlivosť o bazén, technické kontroly či upratovanie, až po komplexnú správu rodinného domu,“ dodáva Kanis.

V súčasnosti už v areáli Záhorských sadov býva okolo 40 rodín. „Komunitný život sa postupne prebúdza, keďže obyvatelia sa majú možnosť spoznať prostredníctvom spoločných aktivít. Rezidenti majú k dispozícii detské ihrisko, vonkajší gril či relaxačnú zónu pri Vápenickom potoku, kde sa môžu pravidelne stretávať,“ približuje Jozef Šimek. Noví záujemcovia o priestranný pozemok v tejto atraktívnej lokalite na úpätí Malých Karpát si teraz ešte môžu vyberať zo 41 voľných pozemkov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. augusta 2016

Odporúčané články